17 Մարտ 2012 - 11:21 AMT
Այսօր ընթացող «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության 6-րդ համագումարում Հայաստանի ԱԳ նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանը հայտարարել է, որ ԲՀԿ-ն առաջիկա տարիներին ուղորդվելու է արդարության, հանդուրժողականության և խոսքի իրական ազատության սկզբունքներով:
Նա նաև նշել է, որ առաջիկա 5 տարիներին կուսակցությունը շեշտը դնելու է էկոնոմիկայի զարգացման ու աշխատատեղերի ստեղծման վրա: Ինչ վերաբերում է ղարաբաղյան հիմնահարցին, ապա Օսկանյանը հայտարարել է, որ իշխանական և հանրության որոշ շրջանակներ արդարացնում են իրենց անգործությունը իրավական ու ազատ պետության շինարարության հարցում Ղարաբաղի հիմնախնդրով:
Նա նաև նշել է, որ պատերազմի սպառնալիքի պատճառով Հայաստանը պետք է հակակշիռների վրա հիմնված քաղաքական համակարգ ստեղծի, ազատ և մրցունակ տնտեսություն: Նա նաև հավելել է, որ ԼՂՀ-ն պետք է զարգացնի ժողովրդավարությունը ու առաջնորդվի ժողովրդավարության սկզբունքներով, ի տարբերություն Ադրբեջանի, ու դառնա եվրոպական ընտանիքի անդամ:

17 Март 2012 - 11:21 AMT
На проходящем сегодня 6-ом съезде партии “Процветающая Армения” экс глава МИД Армении Вардан Осканян заявил, что справедливость, толерантность и действительное свобода слова станут ориентирами для деятельности “Процветающей Армении” в ближайшие годы.
Он также подчеркнул, что ближайшие 5 лет партия будет делать упор на развитии экономики и создания рабочих мест в стране. Что касается карабахской проблемы, то Осканян заявил, что некоторые круги власти и общества оправдывают свою бездейственность в вопросе строительства правового и свободного государства наличием карабахской проблемы.
Осканян подчеркнул, что именно из-за существования угрозы войны Армении необходимо создать основанную на системе противовесов политическую систему, свободную и конкурентоспособную экономику. Он также добавил, что НКР должна развивать у себя демократию и демократические ценности, в отличие от Азербайджана, и войти в европейскую семью.