«Ժառանգություն» կուսակցության նախագահի տեղակալ Ռուբեն Հակոբյանը մեկնաբանել է Հայաստանում փոփոխությունների և բարեփոխումների անհրաժեշտության մասին հայտարարությունները, որոնք հնչել են երկու առաջատար կոալիցիոն կուսակցությունների` ՀՀԿ-ի և «Բարգավաճ Հայաստանի» համագումարների ժամանակ: «Ես ուշադրությամբ ընթերցում եմ զեկույցներն ու ծրագրերը, և չի կարելի չստորագրել ՀՀԿ և «Բարգավաճ Հայաստանի» համագումարներում հնչած նախադասություններից որևէ մեկի տակ: Սակայն ամբողջ ցավը նրանում է, թե ինչն էր նախկինում խանգարում իրագործել այդ ամենը»,- հայտնել է նա PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին:
Հակոբյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի ցանկացած քաղաքացու մոտ հարց է ծագում, թե ինչն էր այս տարիների ընթացքում խանգարում իշխող կուսակցություններին, հատկապես ՀՀԿ-ին իրականացնել իրենց նոր նախընտրական ծրագրերի դրույթները:
«Ժառանգության» ներկայացուցիչը նկատել է նաև, որ երկրում բարեփոխումների իրականացման համար անհրաժեշտ է խոսել քաղաքական կամքի, այլ ոչ թե պարզապես բարեփոխումների հանդեպ հավատի առկայության մասին:

Заместитель председателя партии “Наследие” Рубен Акопян прокомментировал заявления о необходимости перемен и реформ в Армении, которые прозвучали на съездах двух ведущих коалиционных партий – РПА и “Процветающей Армении”. “Я внимательно читаю доклады и программы, и нельзя не подписаться ни под одной из строк на съездах РПА и ‘Процветающая Армения”. Однако вся боль в том, что мешало раньше осуществить все это?!”, -заявил он корреспонденту PanARMENIAN.Net.
Акопян подчеркнул, что у любого гражданина Армении возникнет вопрос, что мешало правящим партиям, особенно РПА, осуществить положения своих новых предвыборных программ за эти годы.
Представитель “Наследия” также заметил, что для проведения в стране реформ и изменений, необходимо говорить об наличии политической воли, а не просто веры в реформы.