18 March 2012 - 12:34 AMT
Մարտի 14-ին Մոսկվայի հայ երիտասարդության ասոցիացիայում տեղի են ունեցալ առաջին նախագահական ընտրություններտ: Պաշտոնը գլխավորում է ՄՄՀՊԻ 4-րդ կուրսի ուսանող Անդրանիկ Հովսեփյանը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հայտնել են Ասոցիացիայում, հենց նրա նախագահական ծրագիրն է մեծ հետաքրքրություն առաջացրել ՄՀԵԱ խորհրդի շրջանակներում:
«Ինձ համար մեծ պատիվ է զբաղեցնել այս պաշտոնը, իմանալ, որ ինձ վստահում է Խորհուրդը, որ ինձ հավատում են: Հայ երիտասարդական կազմակերպության նախագահ լինելը շատ պատասխանատու է և ես դա քաջ գիտակցում եմ: Ես այն մարդկանցից եմ, որոնք երբեք չեն վախենում պատասխանատվությունից և դա ապացուցում են գործով»,-ասել է Հովսեփյանը:
Ասոցիցաիան գոյություն ունի 2011թ մարտի 3-ից և տվյալ պահին միավորում է Մոսկվայի ավելի քան 20 ԲՈՒՀ-երի հայկական ուսանողական համայնքները: ՄՀԵԱ ստեղծողն ու առաջին նախագահն է եղել Հենրի Սարդարյանը:
Նախագահ Հովսեփյանի ուղերձում ասվում է. «Մենք ցանկանում ենք ոչնչացնել այն կարծրատիպը, որ հայերն անկազմակերպ ազգ են: Մենք ցանկանում ենք, որպեսզի հայ երիտասարդության ձայնը լսելի լինի և նրա հետ հաշվի նստեն, ցանկանում ենք, որ հայ երիտասարդությունը միասնական և ուժեղ լինի և մենք ձգտելու ենք այս ամենին:
Կառույցն այնքան ճկուն է, որ ցանկացած գաղափար և նախաձեռնություն կարող է կյանքի կոչվել: Ղեկավարությունն այնքան լեգիտիմ է, որ յուրաքանչյուրը կարող է իրեն փորձել ցանկացած պաշտոնում: Կարևորը ցանկությունն ու ջանքերն են:
Ես մի փոքր անգամ չեմ կասկածում մեր հաջողությանը, կազմակերպության հաջողությանը, քանի որ այստեղ համախմբված են Պատմական հայրենիքի բոլոր հայրենասերները: Մենք կանենք ամեն հնարավոր բան, որպեսզի արդարացնենք ամենահամարձակ սպասումները, և սրանք պարզապես բառեր չեն, այլ պարտքի զգացում»:

18 March 2012 - 12:34 AMT
14 марта в Ассоциации Армянской Молодежи Москвы прошли первые президентские выборы. Пост возглавил студент 4-го курса МГИМО Андраник Овсепян. Как сообщили PanARMENIAN.Net в Ассоциации, именно его президентская программа вызвала больший интерес среди совета ААММ.
“Для меня большая честь быть Президентом Ассоциации, знать, что мне доверяет Совет, что в меня верят. Быть Президентом армянской молодежной организации – огромная ответственность, я это прекрасно осознаю. Я из тех людей, кто никогда не боялся ответственности и всегда доказывал это не на слове, а на деле”, – сказал Андраник Овсепян.
Ассоциация существует с 3 марта 2011 года и на данный момент объединяет армянские студенческие общины более чем 20-ти ВУЗов Москвы. Создателем и первым президентом ААММ является Генри Сардарян. Его правление привело ААММ к расширению, процветанию, а также к тому, что с нашим мнением считаются многие структуры.
Как говорится в тексте обращения президента ААММ Андраника Овсепяна: “Мы хотим разрушить миф, что армяне – неорганизованный народ. Мы хотим, чтобы голос армянской молодежи был услышан и с ним считались, мы хотим, чтобы армянская молодежь была едина и сильна, и мы будем стремиться к этому всему.
ААММ – это организация не для меня или для Правления, это организация для армянской молодежи. Структура настолько гибкая, что любая ваша идея и инициатива может быть реализована. Руководство настолько легитимное, что любой из вас может попробовать себя в той или иной должности, главное хотеть и прикладывать усилия
И я ни капли не сомневаюсь в нашем успехе, в успехе организации, просто потому, что здесь собрались патриоты своей исторической Родины. Мы сделаем все возможное, чтобы оправдать самые смелые ожидания, и это не просто слова, это чувство долга”.