20 Մարտ 2012 - 05:47 AMT
Հնարավոր է` մինչև մարտի 22-ն Ազգային ժողովի պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանը մտքափոխվի և առաջադրի իր թեկնածությունը Երևանի թիվ 1 ընտրատարածքում (Ավան): «Ես համոզել եմ իմ ընկեր Ռուբեն Հայրապետյանին, որ իրա թեկնածությունը դնի: Թե չէ մենակ էի մնալու Ազգային ժողովում: Ես ուզում եմ ինքն էլ գա»,-երեկ «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում ասել է Աժ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը:
Մինչ այդ էլ Ռուբեն Հայրապետյանը հայտարարել էր, որ իրեն այս երկրում միայն Սամվել Ալեքսանյանը կարող է համոզել` առաջադրվե՞լ, թե ոչ: Այսպիսով` ՀՀԿ-ի կողմից հնարավոր աջակցություն վայելող Խ. Աբովյանի անվան մանկավարժական համալսարանի պատմության ֆակուլտետի դեկան Էդիկ Գևորգյանի պատգամավորական ապագան կարող է վտանգվել: Թերթը հիշեցնում է, որ այս ընտրատարածքում առաջադրվելու մտադրություն ունեն Ստյոպա Սաֆարյանը, ըստ լուրերի` նաև ՀԱԿ անդամ Զոյա Թադևոսյանը:

Возможно, до 22 марта депутат НС РА Рубен Айрапетян передумает и выдвинет свою кандидатуру в избирательном округе N 1 Авана.
”Я убедил своего друга Рубена Айрапетяна, чтобы он баллотировался. Не то я останусь один в Национальном Собрании. Я хочу, чтобы он тоже выдвинул свою кандидатуру”, – сказал в интервью газете “Жоховурд” депутат НС РА Самвел Алексанян.
Газета напоминает, что ранее Рубен Айрапетян заявлял, что в этой стране только Самвел Алексанян способен убедить его баллотироваться.
Таким образом, депутатское будущее пользующегося возможной поддержкой РПА декана факультета истории Ереванского государственного педагогического университета им. Х. Абовяна Эдика Геворгяна оказывается под угрозой.
Газета также напоминает, что в данном округе намерены баллотироваться Степа Сафарян от “Наследия” и представитель АНК Зоя Тадевосян.