Մարտի 20-ին ժամը 01.05-ին արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Աբովյան 3 հասցեում գտնվող «Ալեն-Էլեն» ժամանցային կենտրոնի երկրորդ հարկում հրդեհ է բռնկվել: Դեպքի վայր է մեկնել 3 մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք, ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի և հրդեհաշիջման կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խմբերը:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 01.31-ին, մարվել` 01.35-ին: Հյուրանոցի երկրորդ հարկում այրվել է 4 սենյակ՝ գույքով և միջանցքը՝ մոտ 200 քմ: Հրդեհի հետևանքով տարբեր աստիճանի այրվածքներով ճառագայթային բժշկության և այրվածքների կենտրոն են տեղափոխվել Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացիներ 1981 թ. ծնված Նարիման Սալենիպուրը, 1980 թ. ծնված Ալիռեզա Մինային և 1982 թ. ծնված Ահմեդ Փոլադբուզը:
1987 թ. ծնված Նատիսե Քոնզադին, 1980 թ. ծնված Զահրո Ասադը, 1988 թ. ծնված Նազդե Նեմալը, 1981 թ. ծնված Գարիուսի Մարիամը, 2002 թ. ծնված Հուսեին և 2008 թ. ծնված Ֆաթիմա Թայլիներըև ՀՀ քաղաքացի, 1978 թ. ծնված Վահե Միրաքյանը ծխահարվել են և տեղում ստանալով առաջին բուժօգնություն (պարամեդիկների կողմից)՝ տեղափոխվել են «Արմենիա» և «Մուրացան» բժշկականկենտրոններ: Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանր:

20 Март 2012 - 06:35 AMT
20 марта в 01:05 часов в МЧС РА было получено сообщение о том, что в ереванском развлекательном центре “Ален-Элен”, расположенном по адресу улица Абовяна, 3 возник пожар. На место выехали три боевых расчета, оперативные группы центра кризисного управления и организации пожаротушения.
Пожар был локализован в 01:31 часов, а полностью потушен в 01:35 часов. На втором этаже гостиницы сгорело 4 комнаты вместе с имуществом и коридор площадью порядка 200 кв. м. В результате пожара с различной степенью ожогов в Ереванский ожоговый центр были доставлены граждане Ирана Нариман Саленипур (1981 г.р.), Алиреза Минаи (1980 г.р.) и Ахмед Поладбуд (1982 г.р.).
А Натисе Конзади (19887 г.р.), Захро Асад (1980 г.р.), Назденемал (1988 г.р.), Гариуси Мараиам (1981г.р), Хусейн (2002 г. р.) и Фатима Тайлины (2008 г.р.), а также гражданин РА Ваге Миракян (1978 г.р.) надышались дымом и, получив на месте первую медпомощь, были доставлены в медцентры “Армения” и “Мурацан”.