Մարտի 20-ին, ժամը 01.05-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության հերթապահ մասում ահազանգ է ստացվել, որ Աբովյան փողոցի թիվ 3 հասցեում գտնվող դիսկո-ակումբում ուզում են ռումբ պայթեցնել: Պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 01.15-ի սահմաններում, անհայտ անձը նռնակ է գցել նշված ակումբի 2-րդ հարկի սրահը:
Նույն օրը, ժամը 02.50-ին, հիվանդանոցից հաղորդում է ստացվել, որ շնչուղիների այրվածքներով իրենց մոտ բուժօգնության են տեղափոխվել 7 անձինք, որոնց ինքնությունը պարզվում է: Հանգամանքները և պատճառված վնասի չափը պարզվում են: Նշանակվել են դատաբժշկական և ապրանքագիտական փորձաքննություններ: Կատարվում է քննություն:
ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ «Ալեն-Էլեն» ժամանցային կենտրոնի երկրորդ հարկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 01.31-ին, մարվել` 01.35-ին: Հյուրանոցի երկրորդ հարկում այրվել է 4 սենյակ՝ գույքով և միջանցքը՝ մոտ 200 քմ: Հրդեհի հետևանքով տարբեր աստիճանի այրվածքներով ճառագայթային բժշկության և այրվածքների կենտրոն են տեղափոխվել Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացիներ 1981 թ. ծնված Նարիման Սալենիպուրը, 1980 թ. ծնված Ալիռեզա Մինային և 1982 թ. ծնված Ահմեդ Փոլադբուզը:
1987 թ. ծնված Նատիսե Քոնզադին, 1980 թ. ծնված Զահրո Ասադը, 1988 թ. ծնված Նազդե Նեմալը, 1981 թ. ծնված Գարիուսի Մարիամը, 2002 թ. ծնված Հուսեին և 2008 թ. ծնված Ֆաթիմա Թայլիներըև ՀՀ քաղաքացի, 1978 թ. ծնված Վահե Միրաքյանը ծխահարվել են և տեղում ստանալով առաջին բուժօգնություն (պարամեդիկների կողմից)՝ տեղափոխվել են «Արմենիա» և «Մուրացան» բժշկականկենտրոններ: Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանր:

20 марта в 01:05 часов в дежурную часть Управления полиции Еревана поступило сообщение о том, что в диско-клубе, расположенном по адресу: улица Абовяна, 3 взорвалась бомба. Выяснилось, что в тот же день в пределах 01:05 часов неизвестным лицом в салон второго этажа клуба была брошена граната.
В этот же день в 02:50 часов из больницы было получено сообщение о том, что к ним для получения первой медицинской помощи доставлены 7 человек, личности которых выясняются. Также выясняются размер ущерба и обстоятельства случившегося.
В МЧС РА сообщают, что пожар, возникший на втором этаже развлекательного центра “Ален-Элен”, был локализован в 01:31 часов, а полностью потушен в 01:35 часов. На втором этаже гостиницы сгорело 4 комнаты вместе с имуществом и коридор площадью порядка 200 кв. м. В результате пожара с различной степенью ожогов в Ереванский ожоговый центр были доставлены граждане Ирана Нариман Саленипур (1981 г.р.), Алиреза Минаи (1980 г.р.) и Ахмед Поладбуд (1982 г.р.).
А Натисе Конзади (19887 г.р.), Захро Асад (1980 г.р.), Назденемал (1988 г.р.), Гариуси Мараиам (1981г.р), Хусейн (2002 г. р.) и Фатима Тайлины (2008 г.р.), а также гражданин РА Ваге Миракян (1978 г.р.) надышались дымом и, получив на месте первую медпомощь, были доставлены в медцентры “Армения” и “Мурацан”.