«Սահմանադրական իրավունք միություն» կուսակցության ղեկավար Հայկ Բաբուխանյանը լրագրողներին բացատրել է իշխող ՀՀԿ-ի հետ միությունը երկու կուսակցությունների հայացքների ընդհանրությամբ և հայտնել, որ ՀՀԿ ընտրացուցակում ՍԻՄ-ը կունենա 3 տեղ: «Այս որոշումը մեզ համար բնական է, քանի որ դեռևս 1989-ից մեր կուսակցությունը համագործակցում է ՀՀԿ հետ: Մեր համագործակցությունն այնքան սերտ է, որ 1992թ ես, լինելով ՍԻՄ փոխնախագահ, գլխավորեցի ՀՀԿ պաշտոնական պարբերականը»,-ընդգծել է նա:
Բաբուխանյանն ընդգծել է, որ երկու կուսակցությունների գաղափարախոսությունները հիմնված են ազգային-պահպանողական գաղափարների վրա, և կուսակցությունը ՀՀ նախագահ և ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանին ընկալում է որպես երկրում ազգային-պահպանողական շարժման առաջնորդ:
Ընդ որում, Բաբուխանյանը հերքել է այն լուրը, որ ՍԻՄ-ը հետագայում կարող է լուծարվել և ընդգրկվել ՀՀԿ կազմում:

20 Март 2012 - 09:49 AMT
Глава партии «Союз «Конституционное право» (СКП) Гайк Бабуханян объяснил журналистам союз с правящей Республиканской партией Армении общностью взглядов двух партий, и сообщил, что в избирательном списке РПА СКП получит 3 места. “Это решение для нас естественно, так как еще с 1989 года СКП сотрудничает с Республиканской партией, была в рамках тесного сотрудничества, до такой степени тесного, что в 1992 году я будучи зампредседателем СКП возглавлял официальную газету РПА”,- отметил он.
Бабуханян подчеркнул, что идеология двух партий основана на национально-консервативных идеях, и что партия рассматривает президента Армении и лидера РПА Сержа Саргсяна лидером национально-консервативного движения в стране.
При этом Бабуханян отверг возможность того, что в будущем СКП может быть распущена и войдет в состав РПА.