20 Մարտ 2012 - 17:15 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը ողջունել է «Օրինաց երկիր» կոալիցիոն կուսակցության 15-ամյակին նվիրված հանդիսավոր համերգի մասնակիցներին` ընդգծելով, որ կուսակցությունն այս 4 տարիների ընթացքում ապացուցել է, որ հուսալի գործընկեր է: «Շնորհավորում եմ ձեզ 15-ամյակի կապակցությամբ: Ցանկանում եմ ձեզ առողջություն, երջանկություն և հաջողություն` ինչպես անձնական կյանքում, այնպես էլ քաղաքականության մեջ, քանի որ դուք ապացուցեցիք, որ հուսալի գործընկեր եք, որին կարելի է ապավինել դժվար պահերին, և ում հետ կարելի է բազմաթիվ արգելքներ հաղթահարել»,- հայտնել է նախագահը:
Սերժ Սարգսյանն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում կուսակցության հաջողության վերաբերյալ համոզմունք է հայտնել` նկատելով, որ քաղաքականության մեջ միշտ անհրաժեշտ է ամրապնդել դիրքերն ու ապացուցել սեփական ուժը:
Նախագահն անդրադարձել է նաև քաղաքականության մեջ բարոյականության թեմային` նկատելով, որ շատերը հայտարարում են, թե քաղաքականությունն անբարոյական է: «Օրինաց երկիրն» իր գործունեությամբ ապացուցել է, որ քաղաքականությունը բարոյական զբաղմունք է, և որ չի կարելի երկուշաբթի լինել բարոյական, իսկ երեքշաբթի` անբարոյական»,- նշել է Սերժ Սարգսյանը:
«Օրինաց երկրի» նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն իր հերթին, նախորդելով նախագահի եկույթին, հերթական անգամ հաստատել է, որ 2013թ. նախագահական ընտրություններում կուսակցությունը կօժանդակի գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությանը:
Հարկ է նշել, որ նախագահը համերգին էր ժամանել անմիջապես օդանավակայանից` Մոսկվայից Երևան վերադառնալուն պես:

20 Март 2012 - 17:15 AMT
Президент Армении Серж Саргсян приветствовал участников торжественного концерта посвященного 15-летию коалиционной партии “Оринац еркир”, подчеркнув, что партия за эти 4 года доказала, что является надежным партнером. “Поздравляю вас с 15-летием. Желаю вам здоровья, счастья и удачи, как в личной жизни, так и политике, так как вы доказали, что являетесь надежным партнером, на которого можно опереться в трудный момент, и с кем можно преодолеть множество препятствий”,- заявил президент.
Серж Саргсян выразил уверенность в успехе партии на будущих парламентских выборах, заметив при этом, что в политике всегда необходимо укреплять свои позиции и доказывать свою силу.
Президент также коснулся темы морали в политике, заметив, что многие заявляют, что политика аморальна. “Оринац еркир” доказала своей деятельностью, что политика – моральное занятие, и что нельзя в понедельник быть высокоморальным, а во вторник аморальным”,- отметил Серж Саргсян.
В свою очередь лидер “Оринац еркир” Артур Багдасарян, предваряя речь президента, в очередной раз подтвердил, что на президентских выборах 2013 года партия поддержит кандидатуру действующего президента Сержа Саргсяна.
Следует отметить, что президент приехал на концерт прямо из аэропорта после возвращения в Ереван из Москвы.