«Օրինաց երկիր» կոալիցիոն կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը կուսակցության 15-ամյակին նվիրված հանդիսավոր համերգի ժամանակ ներկայացրել է «քաղաքական թիմը», որով «Օրինաց երկիրը» կմասնակցի խորհրդարանական ընտրություններին: Բաղդասարյանը ներկայացրել է ցուցակի երկրորդ և երրորդ համարներին` խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյան և ՀՀ ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյան, ինչպես նաև ընտրացուցակի անդամներին և որոշ թեկնածուների մեծամասնական ընտրակարգով: Հարկ է նշել «Օրինաց երկրի» ընտրացուցակում պաշտպանության նախարարի նախկին մամլո քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի ներկայությունը:
Դրանից առաջ Բաղդասարյանը համերգի մասնակիցներին հիշեցրել է կուսակցության պատմությունը` հայտնելով, որ այժմ դրա անդամ է 160 հազ. հոգի: «15 տարի շարունակ մեր քաղաքական կազմակերպությունը քայլում է մեր ժողովրդի կողքին, ապրում նրա խնդիրներով, բարձրացնում դրանք»,- նշել է նա:
Բաղդասարյանն ընդգծել է, որ «Օրինաց երկրի» գործունեության գլխավոր նպատակը «Օրինաց Հայաստանի» կառուցումն է:
«Օրինաց երկրի»` համերգին ներկա անդամներին ողջունել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ընթերցվել է նաև Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) նախագահ Վիլֆրեդ Մարտենսի ողջույնի խոսքը:

Лидер коалиционной партии “Оринац еркир” Артур Багдасарян на торжественном концерте, посвященном 15-летию партии, представил “политическую команду”, с которой “Оринац еркир” примет участие в парламентских выборах. Багдасарян представил второго и третьего номеров списка – главу парламентской фракции Эгине Бишарян и главу МЧС РА Армен Ерицян, а также членов избирательных списка и некоторых кандидатов по мажоритарным округам. Следует особо отметить участие в избирательном списке “Оринац еркир” бывшего пресс-секретаря министра обороны Давида Карапетяна.
Перед этим Багдасарян напомнил участникам концерта историю партии, заявив, что сейчас ее членами являются 160 тыс. человек. “15 лет наша политическая организация шагает рядом с нашим народом, живет его проблемами, поднимает их”, – отметил он.
Багдасарян подчеркнул, что главной целью деятельности “Оринац еркир” является построение “Армении закона”.
Собравшихся на концерте членов “Оринац еркир” приветствовал президент Армении Серж Саргсян, также было зачитано приветствие председателя Европейской народной партии (ЕНП) Вильфреда Мартенса.