Հայկական իրականության մեջ պայքարի միակ միջոցը փողոցն է: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության առաջնորդ Արամ Կարապետյանը: «Եթե ընդդիմությունն այլ միջոցներ գտնի, նա արժանի կլինի Նոբելյան մրցանակի»,-հեգնանքով նշել է նա: Ըստ Կարապետյանի, մասնակցությունը ընտրություններին ընդդիմության համար նախապատրաստում կլինի ապագա ընտրություններին՝ առանց հաղթելու հույսի: Կամ էլ, ըստ Կարապետյանի, ընդդիմությունը չպետք է մասնակցի ընտրություններին՝ թույլ չտալու համար, որ դրանք օրինականացվեն:
Ինչ վերաբերում է ՀԱԿ մասնակցությանն ընտրություններին, ապա, ըստ Կարապետյանի, դրա միակ բացատրությունն այն կարող է լինել, որ ՀԱԿ-ը հուսով է ակտիվացնել ժողովրդին ընտրությունների ժամանակ: Նա հիշեցրել է, որ ՀԱԿ-ն ընտրությունների է գնում «Մեծամասնություն» և «Իմպիչմենթ» կարգախոսներով: «Դուք պատկերացնո՞մ եք իմպիչմենթ 7-10 տոկոսով»,-նշեց Կարապետյանը: Ըստ նրա, ՀԱԿ-ն ընտրություններից հետո ստիպված կլինի փողոց դուրս գալ, «որտեղ արդեն մենք կլինենք»:

21 Март 2012 - 09:05 AMT
В нынешних армянских реалиях для радикальной оппозиции, единственным средством борьбы является улица. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил лидер партии “Новые времена” Арам Карапетян, говоря об оппозиции в Армении. “Если они найдут другие средства, им надо будет дать Нобелевскую премию”,- заметил с иронией он. По словам Карапетяна, участие в выборах для оппозиции должно стать подготовкой почвы для будущих выборов, без надежды на победу. Или же, по мнению Карапетяна, она не должна участвовать в выборах, чтобы не допустить их легитимизации.
Что касается участия в выборах АНК, то, по словам Карапетяна, единственным объяснением этого может быть то, что Конгресс надеется активизировать народ во время выборов. Он напомнил, что АНК идет на выборы с лозунгами “Большинство” и “Импичмент”. “Вы представляете импичмент 7-10 процентами?”,- заметил Карапетян. По мнению Карапетяна АНК после выборов будет вынуждено вновь выйти на улицы, “где будем уже мы”.