21 Մարտ 2012 - 10:18 AMT
ՀՅ Դաշնակցությունը մարտի 21-ին հրապարակել է իր ընտրացուցակը, որում ներառված է 85 մարդ: Այն գլխավորում են ՀՅԴ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը, խմբակցության անդամ Արմեն Ռուստամյանը, խմբակցության քարտուժղար Արտյուշա Շահբազյանը:
Ինչպես նշեց Վահան Հովհաննիսյանը մամլո ասուլիսում, կուսակցության Բյուրոյից ցուցակում ներառվել է միայն ինքը: Ավելին, ըստ նրա, կուսակցությունը կատարել է նոր դեմքերի և կուսակցության խմբակցության կազմի երիտասարդացման վերաբեյալ իր խոստումը, արդյունքում կուսակցության պատգամավորների ուղիղ կեսը չի ներառվել ցուցակում: Նա նաև հավելել է, որ այն պատգամավորներին, ովքեր չեն ներառվել ցուցակում, լուրջ հանձնարարություններ կտրվեն այլ ոլորտներում: (Նշենք, որ ցուցակում բացակայում է նաև Հրայր Կարապետյանի անունը, խմբ.):
Իր հերթին Շահբազյանը կոչ է արել լրագրողներին, թյուրիմացությունից խուսափելու համար, այս ցուցակը չգնահատել որպես կուսակցության վարկանիշային ցուցակ: «Կարող էր բացարձակապես այլ ցուցակ լինել, որը ոչինչով չէր զիջի այս մեկին»,-նկատել է նա:
Առաջին տասնյակում ներառվել են նաև Աղվան Վարդանյանը, Արծվիկ Մինասյանը, Կարինե Հարությունյանը, Արմեն Բաբայանը, Արամայիս Գրիգորյանը, Միքայել Մանուկայնը և Կարեն Շահմուրադյանը:

21 Март 2012 - 10:18 AMT
АРФ Дашнакцутюн представила 21 марта свой избирательный список для участия в предстоящих парламентских выборах из 85 человек. Его возглавили глава парламентской фракции Ваан Ованнисян, член фракции Армен Рустамян и секретарь фракции Артюша Шахбазян.
Как отметил Ованнисян на пресс-конференции в Ереване, что в список из Бюро партии вошел только он. Более того, по его словам, партия выполнила обещания относительно новых лиц и «омоложения состава своей фракции», вследствие чего примерно половина депутатов нынешней фракции не вошли в этот список. Он также добавил, что тем действующим депутатам, которых нет в списке Дашнакцутюн, партия поручила серьезные задания в других сферах (следует отметить, что в избирательном списке нет Грайра Карапетян – прим. ред.).
В свою очередь, Шахбазян призвал журналистов, во избежание недоразумений, не расценивать этот список как рейтинговый список Дашнакцутюн. «Мог быть совсем другой список, который ничем бы не уступал этому», – заметил он.
В первую десятку также вошли: Агван Варданян, Арцвик Минасян, Карине Арутюнян, Армен Бабаян, Арамаис Григорян, Микаэл Манукян и Карен Шахмурадян.