Հայաստանի Հանրային խորհուրդն ու Հունաստանի Տնտեսական ու սոցիալական խորհուրդը միասին կառուցողական երկխոսություն են հաստատելու իշխանությունների, հասարակության և գործարար աշխարհի միջև: Նման հայտարարությամբ մարտի 23-ին համագործակցության համաձայնագրի ստորագրման շրջանակներում հանդես են եկել Վազգեն Մանուկյանն ու Քրիստոս Պոլիզողոպուլոսը: «Մենք պետք է հավասար երկխոսություն ապահովենք իշխանությունների և հասարակության միջև»,-ընդգծել է Մանուկյանը: Ընդ որում, նա հավելել է, որ առանց սոցիալիստական հասարակության կառուցման, անհնար կլինի հավասար երկխոսություն հաստատել գործարարների հետ: Այս համատեքստում նա մեծ նշանակություն է տվել երկրի տնտեսական զարգացմանը:
Իր հերթին Պոլիզողոպուլոսը համաձայնել է իր հայ գործընկերոջ հետ և ընդգծել, որ տնտեսական զարգացումը, եթե այն դրականորեն չի ազդում քաղաքացիների կենսագործունեության վրա, անիմաստ է: Այս առնչությամբ նա հավելել է, որ 5 տարիների ընթացքում այս պաշտոնում նա միշտ ձգտել է ի կատար ածել այն օրենքները, որոնք կապահովեին հասարակության հավասարակշռությունը և կնպաստեին իշխանությունների և գործարաության հետ հարաբերությունների հաստատմանը:
Մանուկյանը հույս է հայտնել, որ նորընտիր խոհրդարանը, իր գլխավորած կառույցի աշխատանքը կամրագրի ՀՀ Հանրային խորհրդի մասին օրենքով:

23 Март 2012 - 09:58 AMT
Общественный совет Армении и Экономический и социальный совет Греции будут вместе налаживать конструктивный диалог между властями, обществом и бизнесом. С таким заявлением 23 марта в рамках подписания соглашения о сотрудничестве выступили главы двух Вазген Манукян и Кристос Полизогопулос. “Мы должны обеспечить равный диалог между властями и обществом”,- подчеркнул Вазген Манукян. При этом он добавил, что без построения социалистического общества, невозможно обеспечить равный диалог с бизнесом. В этом контексте он придал большое значение экономическому развитию страны.
В свою очередь Полизогопулос согласился со своим армянским коллегой и подчеркнул, что экономическое развитие, в случае если оно не оказывает положительного влияния на жизнедеятельность граждан, бессмысленно. В связи с этим он добавил, что на протяжении пяти лет на этом посту всегда старался продвигать те законы, которые обеспечивали бы равновесие в обществе и способствовали установлению отношений с властями и бизнесом.
Манукян выразил надежду, что с приходом нового парламента работа возглавляемого им структуры будет закреплена принятием закона РА Об общественном совете.