23 Մարտ 2012 - 13:53 AMT
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ուկրաինայի պետական մաքսային ծառայության նախագահ Իգոր Կալետնիկին: «Ուրախ ենք, որ Հայաստանի ևՈւկրաինայի մաքսային մարմինների միջև ձևավորվել են փոխհամագործակցության ջերմ հարաբերություններ: Մենք կգործադրենք բոլոր ջանքերը՝ այդ հարաբերությունները հետագայում ևս զարգացնելու և ամրապնդելու համար»,-Տիգրան Սարգսյանի խոսքը մեջբերում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Ուկրաինայի պետական մաքսային ծառայության նախագահը նշել է, որ իր երկրի համար շատ կարևոր է բարեկամական և եղբայրական Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացումը, որը հանդիսանում է նաև Ուկրաինայի առևտրատնտեսական կարևոր գործընկերներից մեկը: Այդ առումով, Իգոր Կալետնիկը վստահեցրել է, որ առաջիկայում կիրականացվեն Փոթի-Իլյիչեվսկ սահմանահատվածով հայկական ապրանքների մաքսազերծման ընթացակարգերի պարզեցման աշխատանաքներ:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեի և Ուկրաինայի պետական մաքսային ծառայության միջև փորձի փոխանակմանը և երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող մի շարք այլ հարցեր:

23 Март 2012 - 13:53 AMT
Премьер-министром Армении Тигран Саркисян принял главу Государственной таможенной службы Украины Игоря Калетника. Мы рады, что между таможенными органами Армении и Украины сложились теплые отношения взаимного сотрудничества и приложим все усилия для дальнейшего развития и укрепления этих отношений», – цитирует слова премьера пресс-служба армянского правительства.
Игорь Калетник отметил, что для Украины очень важно развитие отношений с дружественной и братской Арменией, которая является одним из важных торгово-экономических партнеров. В связи с этим он заверил, что в ближайшем будущем будут осуществлены работы по упрощению процедур растаможки армянских товаров на паромной переправе Поти-Ильичевск.
Собеседники обсудили также ряд вопросов, касающихся, в частности, двустороннего сотрудничества и обмена опытом между Комитетом по госдоходам Армении и Государственной таможенной службой Украины.