Մարտի 27-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,7 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 390 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 390.25 դրամ:
Մարտի 27-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 389.22 դրամ` մարտի 26-ի համեմատ ավելանալով 0.58 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 520.04 դրամ` ավելանալով 6.88 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.13 կետով` կազմելով 13.44 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

27 Март 2012 - 12:16 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 27 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,7 млн. драмов по среднему курсу 390 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 390, 25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 27 марта составил 389,22 драма, увеличившись по сравнению с 26 марта на 0.58 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 520,04 драма, увеличившись на 6.88 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,13 п.п. – 13,44 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.