28 Մարտ 2012 - 12:39 AMT
Մարտի 28-ին "ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ" ԲԲԸ-ում կայացել է 3,600,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 390.79 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 390.76 դրամ:
Մարտի 28-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 389.82 դրամ` մարտի 27-ի համեմատ ավելանալով 0.60 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 520.06 դրամ` ավելանալով 0.02 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.09 կետով` կազմելով 13.35 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,6 млн. драмов по среднему курсу 390,79 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 390,76 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 марта составил 389,82 драма, увеличившись по сравнению с 27 марта на 0.60 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 520,06 драма, увеличившись на 0.02 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,09 п.п. – 13,35 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.