ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ ՓԲԸ ամփոփել է 2011թ աշխատանքների արդյունքները: Մասնավորապես, 2011թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ ֆինանսական արդյունքները Միջազգային ֆինանսական հաշվետվության ստանդարտներին (ՄՖՀՍ) համապատասխան բանկնա ապահովել է 1,6 մլրդ դրամի մաքուր եկամուտ:
Բանկի ընդհանուր վարկային պորտֆելը (վարկեր և ավանսներ հաճախորդներին) 2011թ.-ին աճել է 41.8%` 86.6 մլրդ ՀՀ դրամից հասնելով մինչև 122.7 մլրդ ՀՀ դրամ, հաճախորդների հաշվին առկա միջոցների ծավալը կազմել է 79.5 մլրդ ՀՀ դրամ, ֆիզիկական անձանց միջոցները ավելացել է 28.9% 2010 թվականի նույն ժամանակաշրջանի համեմատությամբ, հասնելով 47 մլրդ ՀՀ դրամի, կորպորատիվ հաճախորդների հաշվին առկա միջոցները կազմում են 32.4 մլրդ ՀՀ դրամ: 2010-ի նույն ժամանակահատավածի համեմատ որոշակի գործունեությունից ստացված եկամուտը նվազել է 5,4 տոկոսով` կազմելով` 10,9 մլրդ դրամ:
«2011 թվականը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի համար դարձավ հերթական հաջող զարգացման տարի: Մեզ հաջողվեց ոչ միայն հասնել, այլև մի շարք ցուցանիշներով գերազանցել մեր նպատակները: Դա ընդհանուր առմամբ արդար է ինչպես ստացված ֆինանսական արդյունքների, այնպես էլ Բանկի ռազմավարական խնդիրների իրականացման տեսակետից»,- ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Յու. Գուսևի խոսքը մեջբերում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Ըստ նրա, 2011 թվականին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակել է իր զարգացումը որպես ունիվերսալ Բանկ և ուժեղացրել իր դիրքերը հիմնական ցուցանիշներով` մնալով առաջատար դիրքերում շուկայի ակտիվ մասնակիցների միջև:

ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” подвел итоги работы за 2011 год. В частности, в соответствии с Международными стандартами финансовой отчетности (МСФО) за двенадцать месяцев по состоянию на 31 декабря 2011 года банк обеспечил чистую прибыль в размере 1,6 млрд. драмов.
Кредитный портфель клиентов увеличился на 41.8%, до 122.7 млрд. драмов, объем средств, привлеченных от клиентов, составил 79.5 млрд. драмов, объем частных вкладов физических лиц вырос на 28.9% по сравнению с аналогичным показателем 2010 года и составил 47.1 млрд. драмов, портфель депозитов юридических лиц составил 32.5 млрд. драмов. А вот доход от операционной деятельности по сравнению с аналогичным показателем 2010 года снизился на 5,4% и достиг 10,9 млрд. драмов.
«2011 год стал очередным годом успешного развития для Банка ВТБ (Армения). Нам удалось не только достичь, но и по ряду показателей превзойти свои амбициозные цели. Это в равной степени справедливо как с точки зрения полученных финансовых результатов, так и с точки зрения воплощения в жизнь стратегических задач банка», – цитирует слова и. о. генерального директора – председателя директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрия Гусева пресс-служба банка.
По его словам, в 2011 году Банк ВТБ (Армения) продолжил свое развитие как универсальный Банк и значительно укрепил свои позиции по основным показателям, оставаясь на лидерских позициях среди наиболее активных игроков рынка.