Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 29-31-ը այցելելու է Բեյրութ, որտեղ մասնակցելու է «Հայաստանի բանկային հատվածի նոր իրականություն» խորագիրը կրող հայ-լիբանանյան կլոր սեղանին:
Ինչպես հաղորդում է ԿԲ մամուլի ծառայությունը, կլոր սեղանի ընթացքում, որին մասնակցելու են ՀՀ Նախագահի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Լևոն Սարգսյանը, Լիբանանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Քոչարյանը, Հայաստանի առևտրային բանկերի ղեկավարները, Լիբանանի բանկային և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչները, քննարկվելու են «Հայաստանի ֆինանսական համակարգը՝ ընդլայնում, կայունություն» և «Հայաստանի բանկային համակարգը՝ զարգացումներ և միտումներ» թեմաները:
Այցի շրջանակում Արթուր Ջավադյանը հանդիպումներ է ունենալու Լիբանանի կենտրոնական բանկի նախագահ Ռիադ Սալամեի և Լիբանանի բանկերի ասոցիացիայի նախագահ Ջոզեֆ Թորբիի հետ, ինչպես նաև լիբանանյան մի շարք ֆինանսական կառույցների ղեկավարների հետ:

29 Март 2012 - 14:17 AMT
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян и возглавляемая им делегация 29-31 марта посетят Бейрут, где примут участие в армяно-ливанском круглом столе на тему: «Новые реалии банковского сектора Армении».
Как сообщает пресс-служба ЦБ РА, в ходе круглого стола будут обсуждены такие темы, как «Финансовая система Армении: расширение, стабильность» и «Банковская система Армении: развитие и тенденции». В круглом столе примут участие посол по особым поручениям президента РА Левон Саргсян, посол Армении в Ливане Ашот Кочарян, главы комбанков Армении, также представители банковских и предпринимательских кругов Ливана.
В рамках визита Артур Джавадян встретится с председателем Центробанка Ливана Риадом Саламеем и председателем Ассоциации банков Ливана Джозефом Торби, а также с руководителями ряда финансовых структур этой страны.