Ռուսաստանի 3 խոշոր բջջային օպերատորներից մեկը` MegaFon առաջիկայում չի պատրաստվում դուրս գալ ոչ արտասահմանյան, ոչ էլ ԱՊՀ շուկաներ: Այս մասին մարտի 30-ին Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուայի հետ տված համատեղ մամուլի ասուլիսում հայտարարել է MegaFon-ի կորպորատիվ հաղորդագրության բաժնի ղեկավար Կարեն Ասոյանը: « Մենք բիզնես ունենք Աբխազիայում, Տաջիկստանում, սակայն այս փուլում դեռևս չենք պատրաստվում Ռուսաստանի սահմաններից դուրս գալ, քանի որ կարծում ենք, որ պետք է որակյալ ծառայություններ մատուցենք Ռուսաստանում, ունենանք մրցունակ առավելություններ, դրանից հետո միայն մտածենք` հետո ուր գնալ»,-հավելել է նա:
Այս համատեքստում Կարեն Ասոյանը հավելել է, որ MegaFon-ը ուշադիր հետևում է իր մրցակիցներին, որոնք ներկայացված են Հայաստանում` MTS-ին և Beeline-ին, սակայն ընկերությունն ընտրել է զարգացման ռազմավարությունը Ռուսաստանում:
Մարտի 30-ին Orange Արմենիա օպերատորը և Ռուսաստանի 3 խոշոր բջջային օպերատորներից մեկը` MegaFon-ը հայտարարել են ռազմավարական համագործակցության մասին, որի շնորհիվ հայ օպերատորի բաժանորդները, գտնվելով Ռուսաստանում, կկարողանան օգտվել ռոումինգ-ծառայության աննախադեպ սակագներից:

30 Март 2012 - 11:17 AMT
В ближайшей перспективе один из трех крупнейших сотовых операторов России MegaFon не собирается выходить не на зарубежные рынки ни на рынки СНГ. Об этом 30 марта в Ереване на совместной пресс-конференции с генеральным директором Orange Армения Бруно Дютуа сообщил руководитель департамента корпоративных коммуникаций MegaFon Карен Асоян. «У нас есть бизнес в Абхазии, Таджикистане, но дальше России мы пока не собираемся выходить, поскольку считаем, что должны предоставлять качественные услуги в России, иметь там конкурентные преимущества, а потом лишь думать, куда идти дальше», – добавил он.
В этом контексте Карен Асоян добавил, что MegaFon внимательно следит за своими конкурентами, представленными в Армении, – MTS и Beeline, но компания исторически выбрала стратегию развития в России.
30 марта сотовый оператор Orange Армения и один из трех крупнейших сотовых операторов России MegaFon объявили о начале стратегического партнерства, благодаря которому абонементы армянского оператора, находясь в России, смогут воспользоваться беспрецедентными тарифами на роуминг-связь.