31 Մարտ 2012 - 11:21 AMT
2011 թվականին Հայաստանի կառավարությանը հաջողվել է ամբողջությամբ կատարել պետական բյուջեն, միաժամանակ նվազեցնելով պետբյուջեի դեֆիցիտը: «2011-ին ծրագրված 3,9 տոկոսի փոխարեն արձանագրվել է 2,7 տոկոս դեֆիցիտ»,- հայտնել է Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մարտի 31-ին ՀՀ կառավարությունում Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստում:
Նշելով, որ 2012-ի համար ծրագրվել է 2,9 տոկոսանոց դեֆիցիտ` Տիգրան Սարգսյանն ընգծել է, որ իրականացվելու է դեֆիցիտի փուլ առ փուլ նվազեցման քաղաքականություն, հաղորդում է Հայաստանի կառավարության մամլո ծառայությունը:

В 2011 году правительству Армении удалось полностью выполнить госбюджет, одновременно снизив дефицит. «В 2011 году вместо показателя дефицита госбюджета в 3,9% был зафиксирован 2,7% дефицит», – заявил премьер-министр Армении Тигран Саркисян на заседании совета попечителей Фонда национальной конкурентоспособности 31 марта в правительстве РА.
Отметив, что на 2012 год запланирован дефицит в 2,9%, глава армянского правительства подчеркнул, что в дальнейшем будет проводиться политика поэтапного снижения дефицита, сообщает пресс-служба правительства Армении.