2012թ. առաջին եռամսյակում «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ լիզինգային գործառնությունների պորտֆելն աճել է 85%-ով և եռամսյակի կտրվածքով կազմել ավելի քան 3,4 մլրդ դրամ: Բանկի մամլո ծառայությունը միաժամանակ հաղորդում է, որ դա գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշը 109%-ով:
Պորտֆելի գերակշռող մասը բաժին է ընկնում շինարարության, սննդի արդյունաբերության, հանքարդյունաբերության ոլորտներին, ներգրավված են նաև առողջապահության, առևտրի և ծառայությունների ոլորտները: «Բանկը մշակել է ճկուն սակագնային փաթեթ լիզինգային ծառայությունների գծով, ինչի շնորհիվ ապահովել է ոչ միայն պորտֆելի աճ, այլ նաև տնտեսության տարատեսակ ոլորտները ներկայացնողկազմակերպությունների ներգրավում»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Ամերիաբանկն ընթացիկ տարում շարունակելու է ընդլայնել համագործակցությունը միջազգային հեղինակավոր կառույցների հետ, որի միջոցով հնարավոր կլինի ապահովել լիզինգային ծառայության առավել մրցունակ պայմաններ հաճախորդների համար:

2 Апрель 2012 - 06:55 AMT
Лизинговый портфель ЗАО «Америабанк» по итогам первого квартала 2012 года увеличился на 85%, составив более 3,4 млрд. драмов. Одновременно, как сообщает пресс-служба банка, рост по сравнению с аналогичным периодом 2011 года составил 109%.
Большая доля в лизинговом портфеле банка приходится на сферу строительства, пищевую промышленность, горнорудную промышленность, вовлечены также сфера здравоохранения, торговли и сфера услуг. «Банк разработал гибкую тарифную политику по линии предоставления лизинговых услуг, благодаря чему удалось обеспечить не только рост данного портфеля, но и привлечь представителей различных сфер экономики», – отмечается в сообщении.
В текущем году «Америабанк» продолжить сотрудничество с международными организациями для обеспечения более конкурентных условий по линии предоставления клиентам лизинговых услуг.