3 Ապրիլ 2012 - 11:16 AMT
Հայաստանն 2011թ-ի 4-րդ եռամսյակի վերջում ապահովել է առևտրային ցանցում Visa քարտերով շրջանառության 49 տոկոս աճ
Visa քարտերով շրջանառության 49 տոկոս աճ: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ապրիլի 3-ին Երևանում հայտարարել է ԱՊՀ երկրներում (Հայաստան, Վրաստան և Մոլդովա) Visa բիզնեսի զարգացման գծով մենեջեր` Իրինա Կամխաձեն: «Ընդհանուր շրջանառությունը, այդ թվում բանկոմատների ու POS-տերմինալների միջոցով, աճել է 41 տոկոսով»,-հավելել է նա:
Այսօրվա դրությամբ, Visa ընկերությունը Հայաստանում համագործակցում է 14 կոմբանկերի հետ, և ինչպես ընդգծել է Իրինա Կախմաձեն, ընկերությունում գոհ են հայկական բանկերի աշխատանքից, որոնք ակտիվացրել են իրենց գործունեությունը առևտրային ցանցերում:

Армения обеспечила рост оборотов по картам Visa в торговой сети на конец четвертого квартала 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года на 49%. Об этом в беседе с журналистами 3 апреля в Ереване сообщила менеджер по развитию бизнеса Visa в странах СНГ (Армения, Грузия, Молдова) Ирина Камхадзе. «Общий же оборот, включая банкоматы и POS-терминалы, вырос на 41%», – добавила она.
На сегодняшний день компания Visa сотрудничает в Армении с 14 комбанками, и, как подчеркнула Ирина Камхадзе, в компании довольны результатами работы армянских банков, которые активизировали свою деятельность в торговых сетях.