3 Ապրիլ 2012 - 11:59 AMT
2012թ. հունվար-փետրվարին Հայաստանում արտադրվել է 2530.3 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 42.9 տոկոսով ավելի է 2011-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (1770.5 հազար լիտր):
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 968.7 լիտր օղի, ինչը ավել է 2011-ի ցուցանիշից 78.8 տոկոսով:
Բացի դրանից, 2012թ հունվարին արտադրվել է 654.5 հազար լիտր գինի 2011-ի 451 հազար լիտրի փոխարեն (45.1 տոկոս աճ): Հաշվետու շրջանում երկրում արտադրվել է 436,2 հազար լիտր գարեջուր, ինչը 37,2 տոկոսով շատ է, քան 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ` 317,9 հազար լիտր:
Շամպայն գինիների արտադրությունը նվազել է 93,8 տոկոսով` կազմելով 1.7 հազար լիտր:
Ոչ ալկոհոլային խմիչքների արտադրությունը 2012-իհունվար-փետրվարին ավելացել է 7 տոկոսով` կազմելով 3213,2 հազար լիտր:

3 Апрель 2012 - 11:59 AMT
В январе-феврале 2012 года в Армении было произведено 2530,3 тыс. литров коньяка, что на 42,9% больше показателя аналогичного периода 2011 года (1770,5 тыс. литров).
Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 968,7 тыс. литров водки, что больше показателя 2011 года на 78,8%.
Кроме того, в январе-феврале 2012 года было произведено 654,5 тыс. литров вина против 451 тыс. литров в 2011 году (рост на 45,1%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 436,2 тыс. литров пива, что на 37,2% больше, чем в январе 2011 года – 317,9 тыс. литров. Производство шампанских вин зафиксировало спад на 93,8%, составив 1,7 тыс. литров.
Производство безалкогольных напитков в январе-феврале 2012 году увеличилось на 7%, составив 3913,2 тыс. литров.