ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի միջև ստորագրված համաձայնագրով նախատեսվում է ստեղծել հանրակրթական դպրոցների շուրջ 230 անուն դասագրքերի և մեթոդական ձեռնարկների ամբողջական էլեկտրոնային շտեմարան:
Կրթության և գիտության նախաարար Արմեն Աշոտյանը նշեց, որ դասագրքերը հասանելի կլինեն նաև ներբեռնման համար. «Սա նաև կնպաստի համացանցում հայալեզու կրթական բովանդակության հարստացմանը և կլուծի դասագրքերի մատչելիության խնդիրը»:
Ծրագրով նախատեսվում է նաև ՀՀ տարածքում գործող 107 ավագ դպրոցում տեղադրել անլար ինտերներտ (Wi-Fi), որը դպրոցականների կողմից ուսումնական գործընթացում, ինչպես նաև ազատ ժամանցի ընթացքում կօգտագործվի միայն կրթական, ուսումնական և սոցիալական նպատակներով:

3 Апрель 2012 - 12:40 AMT
Соглашением, подписанным 3 апреля между Министерством образования и науки РА и компанией “ВиваСелл-МТС”, предусматривается создание электронного справочника, содержащего более, чем 230 наименований школьных учебников и учебных пособий.
Министр образования и науки РА Армен Ашотян отметил, что учебники также будут доступны для загрузки: “Это поспособствует обогащению армяноязычного содержания Интернета и решит проблему доступности учебников”.
Программой запланировано установить в 107 старших школах Армении беспроводной Интернет (Wi-Fi-связь), который облегчит учебный процесс, а в свободное от занятий время будет использоваться исключительно в образовательных, учебных и социальных целях.