3 Ապրիլ 2012 - 13:57 AMT
3.500 համակարգիչներն արդեն սկսել են հանձնվել Ստեփանակերտի, Շուշիի և Քարին տակի առաջինից չորրորդ դասարանի բոլոր աշակերտներին եւ ուսուցիչներին:
Համակարգիչների հանձնման արարողությանը երեկ մասնակցում էին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը, ԼՂՀ կրթության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը, ՀԲԸՄ Հայաստանյան ներկայացուցչության կառավարման խորհրդի նախագահ Աշոտ Ղազարյանը և այլք:
Ծրագիրն իրականացվում է հետևելով «Մեկ համակարգիչ յուրաքանչյուր երեխային» (ՄՀՅԵ) ծրագրի գաղափարին: ՄՀՅԵ-ն կրթական ծրագիր է , որը մշակվել է Մասաչուսեթսի Տեխնոլոգիաների Ինստիտուտում եւ կիրառվում է աշխարհի շատ երկրներում:

3 Апрель 2012 - 13:57 AMT
Фонд “Fruitful Армения” начал раздавать компьютеры ученикам школ Арцаха. 3500 компьютеров уже вручены всем учителям и ученикам 1-4 класссов школ Степанакерта, Шуши и Карин така.
2 апреля в церемонии вручения компьютеров приняли участие премьер-министр НКР Ара Арутюнян, министр образования НКР Владик Хачатурян, председатель совета Управления представительства Армянского благотворительного общего союза в РА Ашот Казарян и др.
Программа реализуется в рамках идеи “Каждому ребенку – по компьютеру”. Это – образовательная программа, разработанная в Институте технологий Массачусетса и используемая во многих странах мира.