Մանրածախ գործունեության աճի հետագա զարգացումն ապահովելու նպատակով Յունիբանկը որոշել է 2012թ. ընթացքում բացել 8 նոր մասնաճյուղ: Այդ կերպ Յունիբանկը ձգտում է հաճախորդին տրամադրել առավել հարմար և արագ` “մեկ քայլ հեռավորությամբ” բանկային ծառայություններ: Ներկա դրությամբ բանկի սպասարկման ցանցն ընդգրկում է 39 մասնաճյուղ և ներկայացուցչություն Մոսկվայում, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Արդեն ապրիլ ամսին Յունիբանկի երկու նոր` մայրաքաղաքի կենտրոնում և Արաբկիր վարչական շրջանում գտնվող մասնաճյուղերը կսկսեն հաճախորդների սպասարկումը:
Մասնաճյուղերը կսպասարկեն ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձանց և կառաջարկեն բանկային ծառայությունների ողջ տեսականին` ավանդների ներգրավում, սպառողական և բիզնես վարկավորում, բանկայինքարտերի տրամադրում և սպասարկում, UNISTREAM դրամական փոխանցումների իրականացում, հաշվարկադրամարկղային սպասարկում, արտարժույթի փոխանակում և այլն:
Ապրիլին նախատեսվում է նաև «Գյումրի» մասնաճյուղի տեղափոխումը նոր, բանկի կորպորատիվ ոճով կառուցված և սպասարկման համար առավել հարմարավետ երկհարկանի շինություն:
2011թ.-ի արդյունքներով Յունիբանկի ակտիվները գերազանցել են 115.9 մլրդ դրամը, պարտավորությունները կազմել են 98.3 մլրդ դրամ, իսկ ընդհանուր կապիտալը` 17.7 մլրդ դրամ: Բանկի զուտշահույթը տարվա արդյունքներով ավելացել է 1.7 անգամ և կազմել 2.6 մլրդ դրամ: Այդ ցուցանիշով Յունիբանկն ընդգրկվել է բանկային համակարգի առաջատար բանկերի հնգյակում և ՀՀ 50 խոշոր հարկատուների ցուցակում:

В условиях роста розничного направления деятельности, “Юнибанк” принял решение в течение 2012 года открыть восемь новых филиалов. Расширяя филиальную сеть, “Юнибанк” стремится предоставить удобное и быстрое банковское обслуживание “в шаговой доступности” от клиентов. На сегодняшний день сеть обслуживания банка насчитывает 39 филиалов и представительство в Москве, сообщает пресс-служба банка.
Уже в апреле два новых филиала, расположенные в центре столицы и в административном округе Арабкир, начнут обслуживание клиентов. Филиалы будут ориентированы как на обслуживание физических, так и юридических лиц и будут предоставлять все виды банковских услуг: привлечение денежных средств во вклады, потребительское и бизнес кредитование, денежные переводы по системе UNISTREAM, выдача и обслуживание банковских карт, расчетно-кассовое обслуживание, валютообменные операции и т.д.
В апреле планируется также перемещение регионального филиала “Гюмри” в новое, более удобное для обслуживания клиентов двухэтажное помещение, построенное в корпоративном стиле банка.
За 2011 г. активы “Юнибанка” превысили 115.9 млрд драмов, обязательства – 98.3 млрд драмов, общий капитал – 17.7 млрд драмов. Чистая прибыль банка по итогам года увеличилась в 1.7 раза, составив 2,6 млрд драмов. По этому показателю банк в пятерке лидеров банковского рынка и входит в список 50 крупнейших налогоплательщиков Армении.