4 Ապրիլ 2012 - 09:33 AMT
Առաջիկա մեկ ամսվա ընթացքում Ucom-ը կսկի օպտիկամանրաթելային ցանցի շինարարությունը Հայաստանի բոլոր մարզերում: Այս մասին այօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը: Առաջինը, որտեղ կանցկացվեն ընկերության ցանցերը, կլինեն Գյումրի և Վանաձոր քաղաքները:
«Մենք հաշվի ենք առել, որ մարզերի սոցիալ-տնտեսական վիճակը նույնը չէ, ինչ Երևանում, ուստի մարզերի համար մշակում ենք հատուկ սակագնային փաթեթներ, որոնք կներկայացվեն առաջիկա ամիսների ընթացքում»,- նշեց Ucome-ի տնօրենը:
Բանախոսն ասաց նաև, որ առաջիկա 2 ամիսների ընթացքում կավարտվեն Երևանի բազմաբնակարան շենքերի համակցման աշխատանքները, ինչպես նաև ցանցի անցկացումը Երևանի 53.000 տներում:

4 Апрель 2012 - 09:33 AMT
В течение ближайшего месяца компания Ucom начнет строительство оптоволоконной сети во всех областях Армении. Об этом 4 апреля в беседе с журналистами рассказал директор компании Ucom Айк Есаян. В первую очередь сторительство сети будет реализовано в городах Гюмри и Ванадзор.
“Мы приняли во внимание, что социальные условия в областях и в Ереване на разном уровне, поэтому для областей мы разрабатываем специальные тарифные пакеты, которые будут представлены в течение ближайших месяцев”,- отметил директор Ucom.
Он также сказал, что в течение двух месяцев будут завершены работы по подключению к сети многоквартирных домов Еревана, услугами сети смогут воспользоваться жители еще 53000 квартир столицы.