Ապրիլի 4-ին "ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ" ԲԲԸ-ում կայացել է 2,500,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 391դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 391 դրամ:
Ապրիլի 4-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 391.32 դրամ` ապրիլի 3-ի համեմատ ավելանալով 0.15 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 515.49 դրամ` նվազելով 6.85 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.06 կետով` կազմելով 13.30 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

4 Апрель 2012 - 12:11 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 4 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,5 млн. драмов по среднему курсу 391 драм/1 доллар США. Цена закрытия составила 391 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 4 апреля составил 391,32 драма, Сократившись по сравнению со 3 апреля на 0.15 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 515,49 драма, сократившись на 6.85 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,06 п.п. – до 13,30 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.