2012թ. հունվար-դեկտեմբերին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանը փոխադրել է 201 264 ուղևոր` 2011 թվականի նույն ժամանակահատվածի 192 619 ուղևորի համեմատ, հաղորդում է Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության (ՔԱԳՎ) մամլո ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 92 464 մարդ` 2011թվականի 89 713-ի դիմաց, մեկնել է 108 800 մարդ` 2011 թվականի 102 906-ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 1234 տոննա բեռ` 2011թ. 987 տոննայի դիմաց: Մասնավորապես, արտահանվել է 578 տոննա բեռ` 2011թ. 333 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 656 տոննա` 2011թ. 654 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 1387` 2011թ. 1277-ի դիմաց:

В январе-феврале 2012 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 201 264 пассажирапо сравнению с 192 619 пассажирами за аналогичный период 2011 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 92 464 человека против 89 713 человек в 2011 году, а отбыло – 108 800 человек против 102 906 человек в 2011 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 1234 тонн груза против показателя за 2011 год в 987 тонн. В частности, было экспортировано 578 тонн груза против 333 тонн в 2011 году и импортировано 656 тонн против 654 в 2011 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за отчетный период составило 1387 против 1277 за 2011 год.