6 Ապրիլ 2012 - 11:41 AMT
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի մասնակցությամբ Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում բացվել է «Շինարարություն և ինտերիեր 2012» մասնագիտացված ցուցահանդեսը:
«Սա լավ հարթակ է ծանոթանալու շինարարության ոլորտում առկա նորամուծություններին և գաղափարներին, իսկ մասնակից կազմակերպություններին կառուցելու երկխոսության և համագործակցության նոր կապեր»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը: Կառավարության ղեկավարը հույս է հայտնել, որ ցուցահանդեսը կխթանի մեր երկրում շինարարության ոլորտի հետագա զարգացմանը:
5-րդ անգամ անցկացվող ցուցահանդեսին մասնակցում են 150 կազմակերպություններ: Միջոցառումը հնարավորություն կտա ներդրողներին ուսումնասիրել տվյալ ոլորտը, մշակել ներդրումային նոր ծրագրեր: Ցուցահանդեսի նպատակն է նպաստել Փոքր և միջին բիզնեսի զարգացմանը և գործնական կապերի հաստատման համար ստեղծել բարենպաստ պայմաններ:

6 Апрель 2012 - 11:41 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял участие в открытии специализированной выставки «Строительство и Интерьер – 2012», которая проводится в Ереване уже в 5-ый раз.
«Это хорошая возможность для того, чтобы ознакомиться с инновациями и идеями в сфере строительства, а для участников – найти новые связи», – цитирует слова премьера пресс-служба правительства Армении.
Глава правительства высказал надежду на то, что выставка придаст новый импульс дальнейшему развитию в стране сферы строительства.
В мероприятии принимают участие порядка 150 компаний. С продукцией выставки могут ознакомиться потенциальные инвесторы. Мероприятие проводится под эгидой председателей торгово-промышленных палат стран СНГ.