Ապրիլի 6-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 391.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 391.50 դրամ:
Ապրիլի 6-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 391.14 դրամ`ապրիլի 5-ի համեմատ նվազելով 0.03 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 510.99 դրամ` ավելանալով 0.16 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0,04 կետով` կազմելով 13.26 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1 млн. драмов по среднему курсу 391,50 драм/1 доллар США. Цена закрытия составила 391,50 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 апреля составил 391,14 драма, сократившись по сравнению с 5 апреля на 0.03 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 510,99 драма, увеличившись на 0.16 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,04 п.п. – до 13,26 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.