7 Ապրիլ 2012 - 08:56 AMT
ԱՄՆ աշխատաշուկայում դեռևս խնդիրներ կան, չնայած ճգնաժամի հաղթահարմանը: Այդպիսի հայտարարությամբ հանդես է եկել ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման, հաղորդում է Associated Press-ը: Ըստ Օբամայի, չնայած նոր աշխատատեղերի բացմանը, «աշխատաշուկան շարունակում է դժվարություններ կրել»: Էկոնոմիկայի վերականգնումն անհամաչափ գործընթաց է, ասել է նախագահը:
Օբաման նաև նշել է, որ ներկայումս առավել կարևոր խնդիր է տնտեսական անվտանգության վերականգնումը բոլոր ամերիկացիների համար:
2012թ. մարտին ԱՄՆ-ում գործազրկության մակարդակը նախորդ ամսվա ցուցանիշի համեմատ նվազել է 0,1 տոկոսով և կազմել է 8,2 տոկոս, հայտնում է ՌԲԿ-ն:

7 Апрель 2012 - 08:56 AMT
Рынок труда США продолжит испытывать трудности, несмотря на выход экономики из кризиса. Такое заявление сделал президент страны Барак Обама, передает Associated Press. По словам Обамы, рынок труда в США "продолжит испытывать некоторые трудности", несмотря на создаваемые рабочие места. Восстановление экономики – неравномерный процесс, отметил президент.
Обама также отметил, что наиболее важной задачей на данный момент является восстановление экономической безопасности для всех американцев.
В марте 2012г. уровень безработицы в США по сравнению с показателем предыдущего месяца снизился на 0,1 процентного пункта и составил 8,2%, сообщает РБК.