10 Ապրիլ 2012 - 10:14 AMT
Նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում Հայոց համազգային շարժման (ՀՀՇ) վարչության նախագահ, թիվ 4 ընտրատարածքում պատգամավորի թեկնածու Արամ Մանուկյանը մտադիր է այցելել իր բոլոր ընտրողների 3000 բնակարաններ, ինչը նա արել է նաև նախորդ ընտրությունների ժամանակ: «Իմ կարգախոսն է հանդիպել «բազմոցային» ու «խոհանոցային» ընդդիմությանը նրանց իսկ տներում: Դա լավագույն միջոցն է»,-ասել է նա ապրիլի 10-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում:
Ինչպես ասել է Արամ Մանուկյանը, իր ընտրատարածքում նա բախվել է ընտրական շտաբերի համար տարածքների վարձակալության խնդիրների, քանի որ սեփականատերերն, իմանալով, որ տարածքը նախատեսվում է ՀԱԿ շտաբի համար, ուղղակի հրաժարվում էին տարածք տրամադրել: Ըստ նրա, «հարցն այստեղ ամենևին գինը չէր»:
Ինչ վերաբերում է իր թեկնածությունը «Ժառանգության» անդամ Զարուհի Փոստանջյանի օգտին հանելուն, ապա Արամ Մանուկյանն ասել է, որ արդեն 15 տարի է աշխատում է ընտրողների հետ Արաբկիր վարչական տարածքում, շատ կողմնակիցներ ունի ու հաղթանակի լավ հնարավորություն:
Արամ Մանուկյանը հավելել է, որ շատ լավ է վերաբերում իր մրցակիցներին, իսկ հաղթանակը պետք է ՀԱԿ-ին` իրենց ծրագրիը կյանքի կոչելու և երկիրը ծանր ճգնաժամից հանելու համար:
Զարուհի Փոստանջյանից բացի Արամ Մանուկյանի մրցակիցներն են նաև «168» թերթի գլխավոր խմբագիր Սաթիկ Սեյրանյանը և «ՍԱՍ» սուպերմարկետների ցանցի սեփականատեր Արտակ Սարգսյանը ՀՀԿ-ից:
ՀՀԿ, ԲՀԿ, ՀԱԿ, ՀՅԴ և «Ժառանգության» ներկայացուցիչները ապրիլի 4-ին ստորագրել են ընտրությունների հանրային վերահսկողության միասնական շտաբ ձևավորելու հայտարարություն: Փաստաթուղթը չի ստորագրել ՀՀԿ-ն:

10 Апрель 2012 - 10:14 AMT
В рамках своей предвыборной кампании председатель правления Армянского общенационального движения (АОД), кандидат Армянского национального конгресса (АНК) по мажоритарной системе 4 избирательного округа Арам Манукян намерен посетить 3000 квартир своих избирателей, что он также сделал в ходе прошлых выборов. «Мой лозунг – встречаться с «диванной» и «кухонной» оппозицией в их домах. Это лучшее средство», – отметил он 10 апреля на пресс-конференции в Ереване.
Как сообщил Арам Манукян, в своем избирательном округе он столкнулся с проблемой аренды помещений под избирательные штабы, поскольку собственники, узнав, что территория будет предназначена для организации штаба АНК, просто отказывались предоставить эти территории. При этом он подчеркнул, что вопрос здесь не «стоял за ценой».
Что же касается предложения о снятии его кандидатуры в пользу члена парламентской фракции «Наследие» Заруи Постанджан, Арам Манукян ответил, что уже 15 лет работает с избирателями в административном районе Арабкир, у него много сторонников и очень хорошие шансы на победу.
Арам Манукян также добавил, что он очень хорошо относится к своим соперникам, а эта победа нужна АНК для претворения в жизнь программ Конгресса для вывода страны из тяжелейшего кризиса, в который ее ввергли действующие власти.
В этом избирательном округе, кроме Постанджян, кандидатуру выдвинули и редактор газеты «168 часов» Сатик Сейранян, владелец сети супермаркетов «САС» Артак Саркисян от Республиканской партии Армении. О своем самовыдвижении в этом округе заявил и Алексан Минасян. Кроме того, о намерениях баллотироваться в этом округе сообщил и бывший начальник охраны главы МВД Армении Вано Сирадегяна, бывшего члена АОД Сурена Сируняна.