«Օրանժ Արմենիա» ընկերությունից PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացրեցին, որ վաղը` ապրիլի 11-ին, ժամը 14:00-ին «Օրանժ Արմենիա» ընկերության գլխավոր խանութում տեղի կունենա Համակարգչային խաղերի նախագծման Հայաստանի երկրորդ բաց առաջնության մեկնարկին նվիրված մամուլի ասուլիս:
Ասուլիսի ընթացքում միջոցառման կազմակերպիչները` Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) և Orange-ը, կհայտարարեն Համակարգչային խաղերի նախագծման Հայաստանի 2-րդ առաջնության մեկնարկը: Բանախոսներն են ԻՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը և «Օրանժ Արմենիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան
Առաջնության նպատակն է զարգացնել համակարգչային խաղերի նախագծման ոլորտը Հայաստանում, աջակցել երիտասարդներին դրսևորվել խաղերի բիզնես ոլորտում: Առաջին անգամ առաջնությունը տեղի ունեցավ 2011թ.: Առաջնության 25 մասնակիցների գերակշռող մասն ուսանողներ էին Երևանի պետական համալսարանից, Երևանի Գեղարվեստի պետական ակադեմիայից, ՀՊՃՀ-ից (Պոլիտեխնիկ), Հայաստանի բաց համալսարանից: Մասնակիցների թվում են նաև դպրոցականներ և ընկերություններ: Ժյուրիի կազմում էին «Օրանժ Արմենիա», «Մայքրոսոֆթ», «Սորսիո», «Տրիադա», «Թեոկեն», «Թի Էքս Սիստեմս», «ԷԴՋ Գեյմինգ» ընկերությունների ներկայացուցչիներ, Արդիական տեխնոլոգիաների մասնագետների ասոցիացիան:

10 Апрель 2012 - 13:18 AMT
В компании “Orange Армения” сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net, что 11 апреля в 14:00 часов в главном магазине компании “Orange Армения” состоится пресс-конференция, посвященная началу 2-ого Открытого чемпионата Армении по разработке компьютерных игр.
В ходе пресс-конференции организаторы мероприятия – Союз предприятий информационных технологий (СПИТ) и компания Orange, объявят о старте 2-ого Открытого чемпионата Армении по разработке компьютерных игр.
На пресс-конференции выступят исполнительный директор СПИТ Карен Варданян и генеральный директор компании “Orange Армения” Бруно Дютуа.
Цель чемпионата – развитие сферы проектирования компьютерных игр в Армении, содействие становлению молодежи в бизнес-сфере игр.
Впервые чемпионат был проведен в 2011 году. Большая часть 25 участников чемпионата были студентами ЕГУ, Государственной академии художеств Еревана, Ереванского государственного политехнического университета, Открытого армянского университета.
В числе участников были также школы и компании. В составе жюри были представители “Оранж Армения”, студии “Тирада”, “Сорсио”, Ассоциации современных технологий, “Роберт Саакянц продакшн”, “Майкрософт Армения” и других компаний.