«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունում ապրիլի 1-ից մինչև մայիսի 20-ը անցկացվում է գծի, հարակից տարածքների և արհեստական կառույցների գարնանային ամբողջական զննումը: Զննումն անցնում է գծի, էներգամատակարարման, ավտոմատիկայի, տելեմեխանիկայի և կապի տնտեսությունների անխափան աշխատանքի ապահովման նպատակով:
Ընկերությունից PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացրեցին, որ անցկացվող զննման հիմնական խնդիրը առկա խնդիրների բացահայտումն ու վերացումն է, ինչպես նաև գնացքների անվտանգ երթևեկության ապահովումը, գարնանային և ամառային սեզոնին աշխատանքի նախապատրաստումը:
Բացի այդ ապրիլի 15-ից մինչև մայիսի 31-ը կանցնի լոկոմոտիվների և շարժիչավագոնային շարժակազմի գարնանային զննումը: Զննման անցկացման ընթացքում հատուկ ուշադրություն է դարձվելու գնացքների հակահրդեհային համակարգին, անվտանգ երթևեկությունն ապահովող սարքավորումների վիճակին, օդափոխության համակարգին:
«Զննման ընթացքը ամեն շաբաթ դիտարկվելու է սելեկտորային խորհրդակցության ընթացքում»,- ասվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:

11 Апрель 2012 - 12:31 AMT
На «Южно-Кавказской железной дороге» с 1 апреля по 20 мая, в целях обеспечения бесперебойной работы хозяйства пути, устройств энергоснабжения, автоматики, телемеханики и связи, проводится сплошной комиссионный весенний осмотр пути, земляного полотна и искусственных сооружений.
Основной задачей проводимого осмотра является выявление проблемных участков в указанных хозяйствах, разработка мер по их ликвидации и обеспечение безопасности движения поездов, подготовка к работе в сезон весенне-летних перевозок.
Кроме того, с 15 апреля по 31 мая на ЮКЖД будет проведен весенний комиссионный осмотр локомотивов и мотор-вагонного подвижного состава, во время которого особое внимание будет уделено противопожарным системам, устройствам и оборудованию, обеспечивающим безопасность движения поездов, а также системам вентиляции.
«Ход проведения весеннего осмотра будет еженедельно рассматриваться на селекторном совещании», – говорится в сообщении пресс-службы компании.