Ապրիլի 13-15 Երևանում տեղի է ունենում միջազգային մասնագիտացում ունեցող «ԿՈՎԿԱՍ Շինարարություն և Վերանորոգում EXPO» ցուցահանդեսը, որն իր աշխատանքները սկսել է Կ. Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ-ում:
Ցուցահանդեսի նպատակն է իրացման նոր շուկաների որոնումը, ՀՀ տնտեսությունում արտասահմանյան ներդրումների գրավումը, ՀՀ տնտեսական պոտենցիալի ներկայացումը:
«Ցուցահանդեսին ներկայացված են շինարարական ընկերությունների նվաճումները, որոնք ցույց տվեցին, որ անգամ ճգնաժամի պայմաններում կանգ չեն առել և շարունակել են մրցունակ լինել` միաժամանակ մեծացնելով իրենց արտադրանքի ծավալները»,-ասել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը: Ընդ որում, նա ընդգծել է, որ «հայերը միշտ էլ շինարար և ստեղծարար են եղել» և այժմ ընդլայնում են իրենց հնարավորությունները նրա համար, որպեսզի մրցունակ լինեն, ինչպես իրենց հարևանները:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են ոչ միայն հայկական ընկերություններ, այլ նաև հարևան Թուրքիայի և Իրանի ներկայացուցիչներ: Ընդհանուր առմամաբ, «Կովկաս շինարարություն և վերանրոգում 2012» ցուցահանդեսին մասնակցում է ավելի քան 90 ընկերություն հետևյալ թեմատիկ խմբերում` տեխնոլոգիաների շինարարություն, պատերի և առաստաղի դեկորացիա, լույսի աշխարհ, կերամիկա և քար, տեքստիլ տան համար, ցեմենտ, բետոն, տանիք և ծածկ, դռներ և պատուհաններ, ինչպես նաև գորգեր և հատակի ծածկեր:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչն է Logos Expo Center-ը` Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների (գործատուների) միության աջակցությամբ:

13 Апрель 2012 - 09:32 AMT
Более 90 компаний сферы строительства представили свои достижения на выставке «Кавказ строительство и ремонт 2012»
С 13-15 апреля в Ереване проходит в международная специализированная выставка «КАВКАЗ Строительство и Ремонт EXPO», которая начала свою работы в СКК им. Демерчяна.
Целью выставки является поиск новых рынков сбыта, привлечение иностранных инвестиций в экономику Армении, демонстрация экономического потенциала Армении, а также поиск новых деловых партнеров.
«На выставке представлены достижения строительных компаний, которые показали, что даже в условиях кризиса они не останавливались и продолжали быть конкурентоспособными, одновременно наращивая свои объемы производства», – сказал председатель Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян. При этом он подчеркнул, что «армяне всегда были строителями и создателями» и сейчас расширяют свои возможности для того, чтобы быть конкурентоспособными наравне со своими соседями.
На выставке принимают участие не только армянские компании, но и представительства из соседних стран – Турции и Ирана. В целом же на выставке «Кавказ строительство и ремонт 2012» принимают участие более 90 компаний по следующей тематике: строительные технологии, декор стен и потолков, мир света, керамика и камень, текстиль для дома, цементы, бетоны, кровля и изоляция, окна и двери, а также ковры и напольные покрытия.
Организаторами выставки является Logos Expo Center при поддержке Союза промышленников и предпринимателей Армении.