18 Ապրիլ 2012 - 13:26 AMT
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանն ընդունել է Ստանդարտացման միջազգային կազմակերպության (ISO) նախագահ Բորիս Ալյոշնին և Ռուսաստանի տեխնիկականկանոնակարգման և չափագիտության պետական կոմիտեի (Ռոսստանդարտ) պետ Գրիգորի Էլկինին: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել Հայաստանի Ստանդարտների ազգային ինստիտուտի տնօրեն Ենոք Ազարյանը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են հարցեր, կապված Հայաստանի ստանդարտացման ոլորտները միջազգային, եվրոպական և միջպետական պահանջների հետ համապատասխանեցնելու հետ:
Ինչպես հաղորդել է Ալյոշինը, 2013-ին Սանկտ Պետերբուրգում տեղի կունենա ISO գլխավոր վեհաժողովի նիստը, որի համար արդեն ստացվել է Ռուսաստանի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինի հավանությունը, ով ողջունել է երկրում ստանդարտների զարգացումը:

18 Апрель 2012 - 12:44 AMT
Министр экономики Армении Тигран Давтян принял председателя Международной организации по стандартизации (ISO) Бориса Алешина и начальника Государственного комитета России по стандартизации и метрологии Григория Элькина. На встрече присутствовал и директор Национального института стандартов Армении Енок Азарян.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, связанные с приведением в соответствие сферы стандартизации Армении с международными, европейскими и межгосударственными требованиями. Были обсуждены и вопросы активного участия Армении в региональных процессах сферы стандартизации, а также представлены национальные приоритеты в этой сфере.
Как сообщил Борис Алешин, в 2013 году в Санкт-Петербурге пройдет заседание Комитет генассамблеи ISO, на что уже получено одобрение премьер-министра России Владимира Путина, который приветствует развитие стандартов в стране.