19 Ապրիլ 2012 - 05:35 AMT
«Երկրի» տեղեկություններով ՀՀԿ-ն պատրաստվում է ընտրությունների օրը 300-500 ԱՄՆ դոլարով «դժվարանցանելի» ընտրատեղամասերում կաշառել մրցակից կուսակցությունների հանձնաժողովների անդամներին: Թերտին հասած լուրերի համաձայն` որոշ ՀՀԿ-ականներ էլ նախընտրում են դրա համար նախատեսված գումարը «տակով անել» և սեփական լծակներն օգտագործել` հանձնաժողովի անդամներին վախեցնել, աշխատանքից ազատելու սպառնալիքով հասնել ուզածին:
ՀՀԿ-ում, սակայն, ոչ բոլորն են լծվել նախընտրական աշխատանքներին: Համամասնական ցուցակից դժգոհողները իրականության հետ դեռ չեն համակերպվել: Ընտրություններից հետո լուրջ արտահոսք է սպասվում ՀՀԿ-ից: Իսկ այս ընթացքում դժգոհ հանրապետականները ձայն չեն հանում, մրցակիցների դեմ էլ պայքար չեն մղում, ինչ իմանաս, գուցե վաղը պետք լինի դառնալ այլ կուսակցության անդամ, մանավանդ դրա փորձն արդեն ունեն:

По сведениям газеты “Еркир”, Республиканская партия Армении собирается в день выборов подкупить 300-500 долларами членов комиссий партий–соперников в “труднопроходимых” избирательных округах.
Согласно дошедшим до газеты сведениям, некоторые представители РПА предпочитают предусмотренную на это сумму присвоить и задействовать собственные рычаги – добиться желаемого путем запугивания членов комиссии, угрозой об увольнении.
В РПА, однако, не все запряжены в предвыборные работы. Недовольные пропорциональным списком все еще не смирились с действительностью.
По сведениям газеты “Еркир”, после выборов в РПА ожидается серьезная “утечка” партийцев.
В течение же этого времени недовольные республиканцы не подают голоса, но и не ведут борьбы против соперников, кто знает, может завтра придется переметнуться в другую партию, тем более что подобный опыт уже есть.