Երևանում ՎՏԲ Հայաստան բանկի բազայի վրա ընթանում է ՎՏԲ խմբի համար շատ կարևոր սեմինար Ռուսաստանի, Հայաստանի, Վրաստանի, Ուկրաինայի, Ղազախստանի և ՎՏԲ 24 գլխամասային գրասենյակի մանրածախ բիզնեսի և հիփոթեքի բաժինների ղեկավարող ստորաբաժանումների աշխատողների մասնակցությամբ: Այդ մասին ապրիլի 20-ին «ՎՏԲ Հայաստան բանկ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահի պաշտոնակատար Յուրի Գուսևի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում հաղորդել է ՎՏԲ24 բանկի նախագահ-կառավարման նախագահ Միխայիլ Զադորնովը: Նրա խոսքով, Հայաստանում սեմինարին մասնակցում են շուրջ 150 մարդ, ինչը «ինքնին լավ ներդրում է գարնանային երևանյան շուկայի համար»:
Զադորնովը հավելել է, որ դա որոշիչ սեմինար է խմբում հիփոթեքի զարգացման համար՝ զարգացման եռամյա ծրագիր նախապատրաստելու համար: «Այն, որ մենք հավաքվել ենք Երևանում, ևս մեկ անգամ ընդգծում է մեզ համար հայկական շուկայի կարևորությունը»,- ասել է նա և հավելել, որ սեմինարի արդյունքներով մշակվելու են անհրաժեշտ մոտեցումներ Հայաստանում հիփոթեքի զարգացման համար:

На базе ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» в Ереване проходит очень важный для Группы ВТБ семинар с участием сотрудников руководящих подразделений отделов розничного бизнеса и ипотеки России, Армении, Грузии, Украины, Казахстана и головного офиса ВТБ24.
Об этом 20 апреля на совместной с и/о генерального директора-председателя директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрием Гусевым пресс-конференции сообщил президент – председатель правления ВТБ24 Михаил Задорнов.
По его словам, на семинаре в Армении принимают участие порядка 150 человек, что «само по себе неплохая инвестиция для весеннего ереванского рынка».
В связи с этим Михаил Задорнов добавил, что это определяющий семинар для развития ипотеки в Группе, чтобы подготовить трехлетнюю программу на перспективу.
«То, что мы собрались в Ереване, еще раз подчеркивает важность для нас армянского рынка в целом», – сказал он.
Президент – председатель правления ВТБ24 также отметил, что по итогам семинара будут разработаны необходимые подходы по развитию ипотеки и в Армении.