20 Ապրիլ 2012 - 14:45 AMT
2012թ. ապրիլի 16-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 85,042,369 ԱՄՆ դոլար 392.03 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 100,562,640 ԱՄՆ դոլար 393.02 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 14,940,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 392.86 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 350,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 392.93 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Ապրիլի 9-15-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 25.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 46.6 մլնԱՄՆ դոլար:

С 16 по 20 апреля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 85,042,369 долларов США по 392.03 драма/1 доллар США и продано 100,562,640 долларов США по 393.02 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 14,940,000 долларов США по 392.86 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 350,000 долларов США по 392.93 драма/1 доллар США.
С 9 по 15 апреля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 25.6 млрд драмов, а долларовых кредитов – 46.6 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.