25 Ապրիլ 2012 - 11:34 AMT
Նախընտրական շրջանում դիտվում է ներդրումների ծավալի կրճատում անգամ այն ծրագրերում, որոնք նախատեսված էին 2012 թվականին: Այդ մասին ապրիլի 25-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում ասել է տնտեսական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, «Այլընտրանք» հետազոտական կենտրոնի ղեկավար Թաթուլ Մանասերյանը: «Դա բնական և օբյեկտիվ է, քանի որ մասնավոր հատվածը չի կարող ռիսկի դիմել»,- ընդգծել է նա:
Իսկ ինչ վերաբերում է Հայաստանից դեպի հարևան երկրներ, մասնավորապես` Վրաստան և Ռուսաստան կապիտալի արտահոսքին, ապա, նրա խոսքով, այստեղ 2010-2011թթ. համեմատ տեմպերի դանդաղեցում է արձանագրվում: «Մեր նախնական հաշվարկների համաձայն` 2011թ. համեմատ անկումը կազմել է մոտ 20-22%»,- ասել է նա:

25 Апрель 2012 - 09:50 AMT
В предвыборный период отмечается сокращение объемов инвестиций даже в те программы, которые были намечены на 2012 год. Об этом 25 апреля на пресс-конференции в Ереване сказал доктор экономических наук, профессор, руководитель исследовательского центра «Альтернатива» Татул Манасерян. «Это естественно и объективно, так как частный сектор не может идти на риск», – подчеркнул он.
Что же касается оттока капитала из Армении в соседние страны, в частности в Грузию и Россию, то, по его словам, здесь фиксируются замедления темпов по сравнению с 2010-2011 гг. «По нашим предварительным подсчетам спад по сравнению с 2011 годом составил порядка 20-22%», – сказал он.