Մայիսի 7-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,400,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392.94 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 392.95 դրամ:
Մայիսի 7-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 392.13 դրամ`մայիսի 4-ի համեմատ ավելանալով 0.27 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 510.87 դրամ` նվազելով 3.76 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.19 կետով` կազմելով 13.06 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

7 Май 2012 - 13:03 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 7 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,4 млн. драмов по среднему курсу 392,94 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 392,95 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 7 мая составил 392,13 драмов, увеличившись по сравнению с 4 мая на 0.27 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 510,87 драма, сократившись на 3.76 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,19 п.п. – до 13,06 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.