I եռամսյակի արդյունքներով «ՀայՌուսգազարդը» գլխավորել է Հայաստանի խոշորագույն 1000 հարկատուների ցուվակը և 11 մլրդ 936 մլն 123 հազար դրամի ընդհանուր գումարի չափով հարկ է վճարել:
Համաձայն ՀՀ կառավարությանը կից ՊԵԿ-ի տվյալների, ցուցակում երկրորդ և երրորդ տեղերն են զբաղեցրել, համապատասխանաբար, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային լոմբինատը» (5 մլրդ 230 մլն 909 հազ) և «Ալեքս-Գրիգը» (3 մլրդ 919 մլն 966 հազ.):
Խոշորագուն հարկատուների տասնյակում են նաև բջջային օպերատոր «Ղ-Տելեկոմը» (VivaCell-MTS առևտրային ապրանքանիշ)` 2.74 մլրդ դրամ, ինչպես նաև բենզին ներմուծող «Ֆլեշ» և «Սիթի Պետրոլ Գրուպ» ընկերությունները, որոնք պետբյուջ են մուծել համապատասխանաբար 2.4 և 2.3 մլրդ դրամ, ապա հետևում է «Ինթերնեյշնլ Մասիս Տաբակ» ընկերությունը` 2.2 մլրդ դրամ:
8-րդ հորիզոնականում է «ԱրմենՏելը» (Beeline առևտրային ապրանքանիշ)` 2.05 մլրդ դրամ, ապա «Հայաստանի Էլցանցերը»` 1.8 մլրդ, իսկ տասնյակը եզրափակում է «Գրանդ Տոբակոն»` 1.7 մլրդ դրամով: 2012-ի առաջին եռամսյակում Հայաստանի 1000 խոշոր հարկատուներ պետբյուջե են վճարել 14.8 մլրդ դրամ կամ նախորդ տարվա համեմատ 14 տոկոսով ավել;

По итогам первого квартала 2012 года ЗАО «АрмРосгазпром» возглавил список 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении, уплатив в госбюджет Армении 11,94 млрд драмов.
Согласно опубликованным данным Комитета по госдоходам при правительстве Армении, на втором месте ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат», которое выплатило в бюджет порядка 5,23 млрд драмов, а на третьем месте компания «Алекс Григ» – 2,92 млрд. драмов.
В десятку крупнейших налогоплательщиков вошли сотовый оператор «К-Телеком» (торговая марка VivaCell-MTS) – 2,74 млрд драмов, а также импортеры бензина «Флеш» и «Сити Петрол Груп», уплатившие в бюджет 2,4 млрд драмов и 2,3 млрд драмов, соответственно, затем следует компания «Интернешнл Масис Табак» – 2,2 млрд. драмов.
На 8 месте телекоммуникационный оператор «АрменТел» (торговая марка Beeline) – 2,05 млрд драмов, затем «Элсети Армении» – 1,8 млрд драмов, замыкает десятку – «Гранд-Тобако» с 1,7 млрд. драмами.
В первом квартале 2012 году 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении выплатили в госбюджет на 14,8 млрд. драмов или 14% больше показателя прошлого года.