2012թ. հունվար-ապրիլ ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանը փոխադրել է 430 515 ուղևոր` 2011 թվականի նույն ժամանակահատվածի 403 290 ուղևորի համեմատ, հաղորդում է Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության (ՔԱԳՎ) մամլո ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 238 406 մարդ` 2011թվականի 222 650-ի դիմաց, մեկնել է 192 109 մարդ` 2011 թվականի 180 640-ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 3132 տոննա բեռ` 2011թ. 2378 տոննայի դիմաց: Մասնավորապես, արտահանվել է 1337 տոննա բեռ` 2011թ. 765 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 1795 տոննա` 2011թ. 1613 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 2997` 2011թ. 2669-ի դիմաց:

11 Май 2012 - 09:14 AMT
В январе-апреле 2012 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 430 515 пассажиров по сравнению с 403 290 пассажирами за аналогичный период 2011 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 238 406 человек против 222 650 человек в 2011 году, а отбыло – 192 109 человек против 180 640 человек в 2011 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 3132 тонн груза против показателя за 2011 год в 2378 тонн. В частности, было экспортировано 1337 тонн груза против 765 тонн в 2011 году и импортировано 1795 тонн против 1613 в 2011 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за отчетный период составило 2997 против 2669 за 2011 год.