12 Մայիս 2012 - 08:04 AMT
Բրիտանիայի ոստիկանությունը ձերբակալել է Team Poison հաքերների խմբավորման անչափահաս անդամին և առգրավել է նրա համակարգչային սարքավորումները:
17-ամյա հաքերն, ըստ ոստիկանության, եղել է կազմակերպության «մամլո քարտուղարը»: Նրա անունը չի բացահայտվում, նա գործել է MLT կեղծանունով:
Team Poison-ին մեղադրում են 1400 համակարգչային հանցագործությունների կատարման մեջ: Վերջին խոշոր ակցիան հեռախոսային գրոհն էր ահաբեկչության դեմ պայքարի բրիտանական հրամանատարության դեմ 2012թ. ապրիլին: Այն ժամանակ հաքերները մեծաքանակ հեռախոսազանգերի միջոցով կարողացան մեկ օրով շարքից հանել գերատեսչության հեռախոսագիծը:
Team Poison-ին են վերագրվում ՄԱԿ հազարավոր աշխատակիցների էլեկտրոնային հասցեների ու ծածկագրերի հրապարակումները, Մարկ Ցուկերբերգի ու Նիկոլյա Սարկոզիի էջերի կոտրումը Facebook-ում և այլն, հայտնում է լենտա.ռու-ն:

12 Май 2012 - 06:52 AMT
Британская полиция арестовала несовершеннолетнего члена хакерской группировки Team Poison и изъяла у него компьютерное оборудование.
17-летний хакер, по данным полиции, был "пресс-секретарем" организации. Его имя не раскрывается, известно только, что он действовал под псевдонимом MLT.
Арестованный будет допрошен в связи с деятельностью Team Poison. Всего группировка обвиняется в совершении 1400 компьютерных преступлений.
Последней крупной акцией Team Poison была телефонная атака на британское командование по борьбе с терроризмом в апреле 2012 года. Тогда хакеры большим количеством автоматических звонков на сутки вывели из строя телефонную линию ведомства.
Среди прочих атак Team Poison можно отметить публикацию адресов электронной почты и паролей тысячи сотрудников ООН, взлом страниц Марка Цукерберга и Николя Саркози в Facebook и атаку на сайт компании Research In Motion, производителя смартфонов Blackberry.
В апреле 2012 года, вскоре после атаки на британское антитеррористическое ведомство, были арестованы два предполагаемых участника Team Poison. Им было 16 и 17 лет, передает lenta.ru.