14 Մայիս 2012 - 13:36 AMT
Մայիսի 14-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,45 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 396 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 396 դրամ:
Մայիսի 14-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 394.45 դրամ`մայիսի 11-ի համեմատ ավելանալով 1.04 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 507.62 դրամ` նվազելով 1.57 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.05 կետով` կազմելով 13.01 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 14 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 4,45 млн. драмов по среднему курсу 396 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 396 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 14 мая составил 394,45 драмов, увеличившись по сравнению с 11 мая на 1.04 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 507,62 драма, сократившись на 1.57 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,05 п.п. – до 13,01 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.