15 Մայիս 2012 - 12:05 AMT
Orange-ը հնարավորություն է տալիս հայ երկրպագուներին ինչպես հարկն է պատրաստվել ՈՒԵՖԱ Եվրո 2012-ի եզրափակչին
Մայիսի 15-ին Orange-ը ՈՒԵՖԱ ԵՎՐՈ 2012TM-ի գործընկերության շրջանակներում ներկայացրեց երկու նոր առաջարկ իր ձայնային և ինտերնետ ծառայությունների բաժանորդների համար: Այսօրվանից մինչև մայիսի 30-ը Orange-ի կանխավճարային ձայնային ծառայությունների այն բոլոր բաժանորդները, ովքեր կլիցքավորեն հաշիվը 500 և ավելի դրամով, և որոնց լիցքավորումը կլինի հերթական 50,000-րդը, կստանան Sony Ericsson Live with Walkman սմարթֆոն, իսկ այդ երջանիկներից նա, ում լիցքավորած գումարն այդ ժամանակահատվածի համար կլինի ամենամեծը, կստանա բոլոր ֆուտբոլասերների ամենացանկալի նվերը. Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության եզրափակիչ խաղի ուղեգիր երկու հոգու համար:
Ֆուտբոլային տոնից կօգտվեն նաև ինտերնետի բաժանորդները: Բոլոր նրանք, ովքեր մինչև Եվրոպայի առաջնության ավարտը` հուլիսի 1-ը, մեկ տարով կբաժանորդագրվեն Ինտերնետ Հիմա 9000, 11000, 20000 կամ MyFi 10000, 12000, 21000 սակագնային պլաններից որևէ մեկին կամ մեկ տարով կերկարացնեն իրենց առկա բաժանորդային պայմանագիրը, հաջորդ 12 ամիսների ընթացքում կստանան գերարագ ինտերնետի կրկնակի ծավալ:
«Եվրոպայի առաջնությանը մնացել են հաշված օրեր: Մենք գիտենք, որ այն լինելու է տարվա ֆուտբոլային իրադարձությունը, և հատուկ այս առաջնության համար մեկնարկող այս բազմաթիվ առաջարկների, մրցույթների միջոցով մենք աջակցում ենք բոլոր ֆուտբոլասերների սպորտային խանդավառությանը: Մենք հավատում ենք, որ բազմաթիվ գրավիչ մրցույթների, առաջարկների և ծառայությունների միջոցով կկարողանանք մեր բաժանորդների և հայ ֆուտբոլասերների համար իսկական տոն դարձնել այս իսկապես մեծ ֆուտբոլային իրադարձությունը, ինչպես ողջ Եվրոպայում,» ասաց Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Արդեն կարծես սովորական է թվում, երբ Orange-ն իրականություն է դարձնում շատերի երազանքը: Այսօր այդ շարքին ավելանում է մի նոր անակնկալ. Orange-ի կանխավճարային ծառայության յուրաքանչյուր բաժանորդ կարող է հայտնվել ԵՎՐՈ 2012-ի եզրափակիչ խաղին` ընդամենը լիցքավորելով հաշիվը առաջիկա 2 շաբաթների ընթացքում: Իսկ ինտերնետի բաժանորդներին թերևս այս ընթացքում շատ թրաֆիկ պետք կլինի` խաղերին առցանց հետևելու համար », ասաց Orange Արմենիայի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:

15 мая компания Orange Армения выступила с новым предложением для футбольных фанатов, в рамках которой один из предоплатных абонентов сможет отправиться на финал УЕФА Евро 2012, а пользователи Интернет-услуг получат двойной объем.
«Новые предложения позволят почувствовать тот футбольный дух, который царит во всей Европе», – сказал на пресс-конференции в Ереване генеральный директор компании Бруно Дютуа. Глава компании также сообщил, что группа компаний Orange выступает спонсором Евро 2012, а компания Orange Польша выступает исключительным технологическим партнером. Бруно Дютуа пояснил, что в рамках спонсорства, Orange предлагает ряд одинаковых возможностей для абонентов всех стран своего присутствия, одновременно в каждой стране предлагаются отдельные предложения по возможности принять участие в финальной игре.
В свою очередь директор отдела маркетинга Orange Армения Арам Мкртчян сообщил, что воспользоваться уникальной возможностью смогут абоненты, которые пополнят свой счет на более чем 500 драмов до 30 мая и одновременно станет «счастливым» 50 000 по счету получит в подарок Sony Ericsson Live Walkman. При этом, по его словам, абонент, который пополнил свой счет на самую большую сумму за указанный период, получит путевку на двоих на финальную игру УЕФА Евро 2012, которая пройдет в Киеве 1 июля.
В связи с этим Арам Мкртчян добавил, что компания позаботилась и пользователях Интернет-услуг, которые будут наблюдать за игрой в онлайн-режиме. «Все те, кто до окончания первенства чемпионата Европы подпишутся на соответствующие пакеты Интернет-сейчас по тарифным планам – 9000, 11000, 20000 или MyFi 10000,12000, 21000, либо продлят на год действующий договор, то в последующие 12 месяцев получат возможность пользоваться сверхбыстрым Интернетом в двойном объеме», – добавил он.