15 Մայիս 2012 - 14:18 AMT
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ֆոնդային բորսայում 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքն արդեն գերազանցել է 397 դրամը
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ֆոնդային բորսայում մայիսի 15-ին կայացել է 2,800,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 397.53 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 397.55 դրամ:
Միաժամանակ մայիսի 15-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 395,85 դրամ՝ մայիսի 14-ի համեմատ ավելանալով 1,04 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 508,71 դրամ, ավելանալով 1,09 կետով, իսկ 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,03 կետով՝ մինչև 13,04 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,8 млн. драмов по среднему курсу 397,53 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 397,55 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 мая составил 395,85 драмов, увеличившись по сравнению с 14 мая на 1.04 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 508,71 драма, увеличившись на 1.09 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,03 п.п. – до 13,04 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.