17 Մայիս 2012 - 06:35 AMT
«168 ժամ» թերթը գրում է, որ իրենց աղբյուրների հաղորդմամբ, ՀՀԿ–ի հետ հնարավոր կոալիցիա կազմելու պատճառով , ԲՀԿ–ում դժգոհությունը մեծանում է։
«Մեր տեղեկություներով, իրականում ԲՀԿ–ում դժգոհողների քանակն ավելի մեծ է, և Վ. Օսկանյանը մտածում է ԱԺ–ում առանձին թիմ ձևավորելու մասին ու այդ ուղղությամբ ինտենսիվ աշխատանքներ է տանում։ Ըստ ԲՀԿ–ի մոտ կանգնած աղբյուրների, Վարդան Օսկանյանի և Գուրգեն Արսենյանի կարծիքը կիսում են նաև ԲՀԿ համամասնական ցուցակի 7–րդ, 9-րդ և 11–րդ հորիզոնականները զբաղեցնող Վահե Հովհաննիսյանը, Հմայակ Հովհաննիսյանը և Էլինար Վարդանյանը։ Եվ չի բացառվում, որ կոալիցիա կազմելու դեպքում ԲՀԿ–ի նշված 5 անդամները դուրս գան ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից, բայց մանդատները վայր չդնեն։
Այս հարցերի շուրջ երեկ մեր թղթակցին չի հաջողվել մեկնաբանություն ստանալ ԲՀԿ–ից, քանի որ այս օրերին բոլորն անորոշության մեջ են և զերծ մեկնաբանություններից։ Տեղեկություններ կան, սակայն, որ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը խմբակցության հնարավոր պառակտումը կանխելու համար նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ բանակցություններում առաջարկել է Օսկանյանին ԱԺ նախագահ նշանակել։ Ասում են, որ Օսկանյանն` ինքն, իրականում դեմ չէ այդ տարբերակին»,- գրում է թերթը։

Газета “168 жам” пишет, что по сообщению их источников, в ППА растет недовольство по поводу возможного создания коалиции с РПА.
“По нашим сведениям, на самом деле число недовольных намного больше, и Вардан Осканян подумывает создать в парламенте новую команду и проводит в этом направлении интенсивную работу. Согласно источникам, близким к ППА, мнение Осканяна и Арсеняна разделяют также 7, 9 и 11 номера в списках партии, это, соответственно, Ваге Ованнисян, Амаяк Ованнисян и Элинар Варданян. Не исключается, что в случае коалиции 5 этих депутатов выйдут из фракции ППА, но не откажутся от мандатов. Есть также сведения, что во избежание такого поворота лидер ППА Гагик Царукян предложил Сержу Саркисяну назначить Вардана Осканяна спикером парламента. Говорят, что Осканян не против”,- пишет газета.