17 Մայիս 2012 - 09:43 AMT
Հայաստանի տրանսպորտի ու կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը չգիտի, թե ինչ կառավարություն կձևավորվի և ինչ պաշտոն կզբաղեցնի ինքը: Այդ մասին նախարարը հայտարարել է մայիսի 17-ին լրագրողներին կառավարությունում: «Մոռացեք, որ նախարարի պաշտոնը դա քաղաքական պաշտոն է»,-ասել է նա:
Միաժամանակ նա հաստատել է, որ ՕԵԿ-ը չի հրաժարվել իրենից:
Մայիսի 15-ին կոալիցիոն ՕԵԿ-ի մամլո քարտուղար Հարություն Ամիրյանը հերքեց լուրերն այն մասին, թե տրանպորտի ու կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը մտադիր է լքել կուսակցության շարքերը: Այդ տեղեկատվությունը տարածել էին որոշ ԶԼՄ-ներ:
«Եթե գտնեն, որ իմ ուժերը հարկավոր են, ապա ցանկություն կլինի, եթե ոչ՝ ուրեմն կմտածենք այլ աշխատանք որոնելու մասին»,-հավելել է նա՝ մեկնաբանելով լրագրողների հարցը աշխատանքը տրանսպորտի ու կապի նախարարի պաշտոնում շարունակելու մասին: Գործող կառավարության կազմում կա 3 ՕԵԿ-ական նախարար՝ ԱԻՆ ղեկավար, գյուղատնտեսության և տրանսպորտի ու կապի նախարարները:
Մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրություններում ՕԵԿ-ը հավաքել է 5,51 տոկոս: Նոր խորհրդարանում կուսակցությունը 6 անդամ կունենա:

17 Май 2012 - 08:51 AMT
Министр транспорта и связи Армении Манук Варданян не знает, какое правительство будет сформировано и кого на какую должность назначат. Таким мнением глава госведмства поделился с журналистами в правительстве Армении 17 мая. «Забудьте, что пост министра – это политический пост», – подчеркнул он.
Одновременно Варданян, член партии «Оринац еркир» подтвердил,что партия не отказывалась от него.
15 мая пресс-секретарь армянской коалиционной партии «Оринац еркир» Арутюн Амирян опроверг слухи о намерении министра транспорта и связи Манука Варданяна покинуть ряды партии. Информация об этом была распространена некоторыми СМИ.
«Если найдут, что мои силы нужны, то желание будет, если же нет – будем думать о поиске другой работы», – добавил он, комментируя вопрос журналистов о желании продолжить работу на нынешнем посту министра транспорта и связи Армении.
В действующем правительстве партия представлена тремя министрами – главой МЧС, министрами сельского хозяйства, транспорта и связи.
На парламентских выборах 6 мая «Оринац еркир» набрал 5,51% голосов. В новом парламенте партия будет представлена шестью депутатами.