Մայիսի 17-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 800 հազար դրամի առք և վաճառք` 398 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 398 դրամ:
Ընդ որում, մայիսի 17-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 396.98 դրամ`մայիսի 16-ի համեմատ նվազելով 0.01 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 504.68 դրամ` ավելանալով 0.42 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.01 կետով` կազմելով 12.81 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

17 Май 2012 - 11:56 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 17 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 800 тыс. млн. драмов по среднему курсу 398 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 398 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 17 мая составил 396,98 драмов, сократившись по сравнению с 16 мая на 0.01 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 504,68 драма, увеличившись на 0.42 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 п.п. – до 12,81 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.